MR Cihazı Bir İlişkinin Bitmesine Sebep Oldu

iki kişilik mr cihazı

Kısa süre önce geliştirilen bir MRI cihazı, iki kişinin aynı anda kontrole girmesini sağlıyordu. Bu cihaz kullanılarak yapılan bir deneye sevgilisi ile katılan bir Twitter kullanıcısı ise MRI cihazını ilişkisini bitirmekle suçladı.

İki kişinin araştırabildiği MRI cihazına "eski sevgilisi" ile birlikte girdiklerini söyleyen Limited Breadsticks takma isimli Twitter kullanıcısı, verdikleri bu kararın ilişkilerinin sonunu getirdiği söyledi. 

Cihazda tarandıkları sırada, araştırmacıların "kız arkadaşını seviyor musun?" şeklinde bir soru yönelttiklerini aktaran Limited Breadsticks, soruya cevaben "onu seviyorum" dediğini aktardı. Cevabı verdikten sonra bilgisayar başındaki bilim insanlarının beyin dalgalarını izlediğini ve "yalan söylüyorsun" dediklerini aktaran kullanıcı, bunun ardından kız arkadaşının kendisinden ayrıldığını dile getirdi.

Yine aynı kullanıcı, birbirlerini tanımayan iki kişinin cihazda karşı karşıya geldiklerini ve beyinlerinin "çılgınlar gibi" sinyal verdiğini, sonrasında ise nişanlamaya kadar gider bir ilişki yaşamaya başladıklarını da aktardı.

Her ne kadar Twitter kullanıcısının söylediklerinin bilemeyesek olsak da ilerleyen dönemlerde beyin dalgaları uyumundan eşleşme yapan çöpçatanlık uygulamalarını görmemiz bile mümkün...

Anlattıkları gerçek mi?

215 binden fazla beğeni alan Twitter gönderisinin hemen ardından Reddit'te açılan başlıkta, kulalnıcının anlattığına dair bir çalışmanın yapıldığına dair haberler paylaşılmıştı. Bunun üzerine paylaşım gerçekliğe biraz daha yaklamıştı.

İşin giderek ciddileştiğini gören Limited Breadsticks ise olayın gerçek olmadığını, tamamen kendisi tarafından uydurulduğunu dile getirdi. 

YORUMLAR