MSI Trident X, Intel'in 9. Nesil i9'uyla RTX 2080 Ti Gücünü Birleştiriyor

Geçtiğimiz günlerde Intel tarafından 9. nesil yonga setlerinin tanıtılmasıyla birlikte Tayvanlı üretici MSI da masaüstü bilgisayarı Trident X'i güncelledi. MSI'ın yeni nesil Trident X modelinde 9. nesil Intel i9 ve Nvidia RTX 2080 Ti yer alıyor.

Tasarım konusunda ufak tefek yeniliklere giden MSI'ın daha kompakt bir görünüm sunduğunu söyleyebiliriz. Fan konusunda başarılı olan yeni tasarımda, şeffaf kapak sayesinde bilgisayarın içini izlemek daha kolay bir hal alıyor. Özellikle RGB ledlerle donatılan Trident X'in tercihe bağlı yükseltmeleri de mevcut.

Intel'in en yeni 9. nesil işlemcisi olan i9 9900K modelini kullanan bilgisayarın GPU tarafında ise  RTX 2080 Ti bulunuyor. RAM konusunda kullanıcılara seçenekler sunan MSI'ın "Silent Storm" isimli soğutma teknolojisi de ön plana çıkıyor. Şirket konu hakkında "Trident X, ağır yük altındayken içindeki farklı bileşenlerin ayrı ayrı soğutulması için üç farklı hava akımı kullanır." şeklinde bir açıklamada bulunuyor.

Üst düzey oyunlarda gayet akıcı bir deneyim sunduğu ifade edilen Trident X'in Kasım ayında raflardaki yerini alması planlanıyor. Fakat bilgisayarın fiyatı hakkında bir bilgi bulunmadığını da belirtmek gerekiyor. Peki ya siz yeni nesi MSI Trident X'i nasıl buldunuz?