MSN Messenger Devri Tamamen Sona Erdi

MSN Messenger Devri Tamamen Sona Erdi

Tüm dünya MSN Messenger ile olan bağlarını koparmışken hızlı ileti uygulamasını hala kullanan Çin de sonunda teslim oldu. Dünya üzerindeki MSN kullanıcıları yaklaşık 8.5 Milyar dolar gibi bir miktara satın alından Skype'a yönlendirilmişlerdi. Buna istisna bir durum oluşturan Çin ise MSN Messenger'ı yoğun olarak kullanmaya devam ediyordu.
Peki Ne Mi Oldu?

Geçmişe bakmamız gerekiyor. Çin, Microsoft'un Skype atılımından çok öncesinde ülke çapında bu programın kullanmasını yasaklamıştı. MSN Messenger kullanıcıları birer birer Skype hesaplarına sevkedilirken ekonomik bir kayıp yaşamak istemeyen Microsoft, Çin'de MSN Messenger kullanan yoğun bir nüfusa ayrıcalıklı bir hizmet sunmaya devam etmişti. Skype ile kıyaslandığında kalitesi düşük kalan hizmet Çin ile olan bağların kopmaması için Microsoft tarafından bir süreliğine devam ettirildi.

Çin'den gelen yeni bir habere göre MSN Messenger ile olan bağlar tamamen koptu. Microsoft da Çin ile olan MSN birlikteliğinin Ekim ayından itibaren sonlandırılacağını onayladı. Böylece birçok kullanıcının mazisinde yer alan önemli bir hızlı ileti uygulaması tarihe karışıyor. Microsoft, benzer bir hizmeti Skype ile sunuyor. Skype kullanmak istiyorsanız aşağıdaki butonlardan cihazınıza uygun olan versiyonları indirmeniz mümkün.ICQ Efsanesi Türkçe Olarak Geri Döndü

YORUMLAR