MSN TV Sona Yaklaşıyor

MSN TV Sona Yaklaşıyor

Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kendisine ait olan web televizyonu konumundaki sitesi MSN TV'yi Eylül ayı sonuna doğru kapatacağını duyurdu. 1997 yılında Microsoft tarafından 425 milyon dolara satın alınan ve WebTV olarak adlandırılan servis, insanların televizyonları aracılığıyla internete erişmesine olanak sağlayan ilk servisler arasında yer almaktaydı.

MSN TV kullanıcıları kablosuz klavyeler yardımıyla televizyonları üzerinden internet erişimi sağlayarak hem internet üzerinde gezebiliyorlar hem de e-postalarını görüntüleyebiliyorlar ama gelin görün ki kullanıcılar veya daha doğrusu tüketiciler tarafından yeterli ilgiyi göremeyen servis artık sona yaklaşıyor.

Microsoft konuyla ilgili "Bu gerçekten zor bir karar" sözlerine yer verirken ayrıca ekledi "1997 yılından beri nefes kesici bir hızla gelişen internet ve teknoloji, günümüzde bizleri çok farklı bir boyuta taşımayı başardı. Öyle ki o yıllarda insanların TV'leri aracılığıyla internete girmelerine olanak sağlayan bir teknoloji olan MSN TV'nin yaptığı işi artık günümüzde neredeyse tüm akıllı televizyonlar ve birçok teknolojik cihaz kullanıcılara sunuyor." Hatta Microsoft tarafından bahsedilen ve örnek verilecek bu teknolojik cihazlar arasında kendi geliştiriyor olduğu Xbox'ta yer almakta.

Öncelikli olarak servis kullanıcılarını e-posta aracılığıyla durumdan haberdar eden Microsoft, "mümkün olduğunca sorunsuz" bir şekilde geçiş işlemlerini tamamlayacakları konusunda da servis kullanıcılarına söz verdi.

Samsung Boxee'yi Satın Aldı

YORUMLAR