Müjde! Age of Empires 4 Resmi Olarak Duyuruldu!

Müjde! Age of Empires 4 Resmi Olarak Duyuruldu!

Yoğun bir şekilde devam eden Gamescom 2017 etkinliğinde büyük bir sürpriz karşımıza çıktı ve Microsoft resmi olarak ünlü strateji oyunu serisi Age of Empires'ın son oyunu Ages of Empires 4'ü resmi olarak duyurarak oyun severlere müjdeyi verdi.

Aslında daha önceden Bill Gates, Microsoft'un Age of Empires IV'ü geliştirme zamanının geldiğini vurgulamıştı. Reddit üzerinde yapılan bir soru - cevap oturumunda Bill Gates'e Microsoft'un yeni bir Age of Empires oyunu geliştirip geliştirmeyeceği sorulmuş, Bill Gates de bu konuyu dikkate alacağını ve Microsoft'a ileteceğini söylemişti.

Yeni Age of Empires oyunu maalesef ki seriyi yaratan Ensemble Studios tarafından geliştirilmeyecek; fakat Microsoft oyunu uzman ellere teslim etmiş. Age of Empires 4, Warhammer - Dawn of War serisini ve Company of Heroes oyunlarını geliştiren Relic Entertainment tarafından hazırlanacak.

Yeni Age of Empires kısa bir sinematik video ile tanıtıldı. Yukarıdan izleyebileceğiniz video sanatsal çizimler ile oluşturulmuş, videoda Dünya üzerindeki eski medeniyetlerin savaştığına tanık oluyoruz. Roma askerleri, samuraylar, yerliler, sömürgeciler, koloni askerleri bize oyunun bir hayli zengin bir içeriğe sahip olacağını gösteriyor.

Age of Empires 4'ün oyun içi görüntülerinin önümüzdeki günlerde paylaşılmasını bekliyoruz. Age of Empires 4 çıkış tarihi de henüz duyurulmadı, gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Age of Empires: Definitive Edition 4K Grafiklerle Geliyor!

YORUMLAR