Müjde! Minecraft Artık TV Üzerinden Oynanabilecek

Müjde! Minecraft Artık TV Üzerinden Oynanabilecek

Apple dün yaptığı “Hello Again” etkinliğinde MacBook’ların yanı sıra Apple TV’ye gelecek olan yenilikleri de açıkladı. Bunu yeniliklerden biri Minecraft severleri çok yakından ilgilendiriyor. Minecraft bu yıl Apple TV settop boxlara dahil edilecek.

 14 farklı platformda oynanabilen Minecraft belki de sonunda herkesin beklediği platforma, TV’setlerine de geliyor. Ancak bunun için tek şart bir Apple TV settop box’a sahip olmak.

2016 bitmeden Apple TV setlerine gelecek olan Minecraft, çok büyük olasılıkla Minecraft Pocket Edition olacak. iOS işletim sistemine muadil bir sistem kullanan Apple TV birçok yenilik içeriyor. Minecraft’tan başka birçok oyunun da oynanabildiği Apple TV setleri MineCraft’ı sisteme dahil ederek oyuncuları hayli heyecanlandırdı. Apple TV’de oynanabilecek olan Minecraft Pocket Edition sürümü çoklu platformları da desteklediğinden oyuncular için YV’de başladıkları oyunu Mac ve PC sistemler üzerinden devam etmeleri de mümkün olabilecek.

Kısaca aileniz dizi, babanız futbol izlerken TV’ye muhtaç kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra farklı platformlardan arkadaşlarınızla Minecraft oynamaya devam edebilmeniz de mümkün olacak. 

Minecraft: Pocket Edition 4'üncü Sürümü Bitti ve Android İçin Geliyor

Android ve iOS Kullanıcıları Beraber Minecraft Oynayabilecek

Minecraft'ın Film Projesi Canlanıyor

YORUMLAR