Müjde, The Elder Scrolls 6 Geliştiriliyor!

Müjde, The Elder Scrolls 6 Geliştiriliyor!

Bethesda, E3 2016 resmi olarak başlamadan önce düzenlediği özel etkinlikte bombaları birbiri ardına patlatmış, yakın zamanda yayınlamayı düşündüğü oyunları sergileyerek heyecanımızı üst düzeye çekmişti. Bu etkinlikte yeni Fallout 4 indirilebilir içerikleri, yeni Quake oyunu, Dishonored 2 ve Prey gibi oyunlar tanıtılırken The Elder Scrolls Online ile ilgili yeni bilgiler paylaşılmış, The Elder Scrolls: Legends kart oyunu tanıtılmış, The Elder Scrolls serisinin 5. oyunu Skyrim'in yenilenmiş versiyonu olan Skyrim Special Edition su yüzüne çıkmıştı.

The Elder Scrolls V: Skyrim, Elder Scrolls serisi içinde tek kişilik hikayeye yer veren son oyundu. Skyrim'den sonra Bethesda The Elder Scrolls Online'ı geliştirerek oyun severlerin beğenisine sunmuştu. MMORPG tarzında olan The Elder Scrolls Online her ne kadar derin bir altyapıya sahip olsa da bize açık dünya ve hikaye anlamında önceki Elder Scrolls oyunlarının tadını veremiyordu. Neyse ki Skyrim Special Edition duyurulmuştu ve oyun severlerin tek kişilik Elder Scrolls oyununa duyduğu açlık bir süreliğine yatıştırılacak.

The Elder Scrolls 6 Resmiyet Kazandı

Bethesda'nın etkinliğinde yapılan bütün duyuruların yanında firmanın üst düzey yetkilisi Todd Howard yeni tek kişilik Elder Scrolls RPG oyununun geliştirilmekte olduğunu onayladı. Oyunun geliştirilme aşamasının başlarında olduğunu ve herhangi bir bilgi paylaşmak için çok erken olduğunu belirten Howard bu oyundan önce tamamlamaları gereken 2 büyük proje daha olduğuna işaret ederek The Elder Scrolls 6 için uzun bir süre beklememiz gerekebileceğini üstü kapalı olarak ifade etmiş oldu. Neyse ki bu uzun süre boyunca Skyrim Special Edition ile bir süre oyalanabileceğiz:

E3 2016 İlk Gün Özeti

The Witcher 3 - Blood and Wine İncelemesi

YORUMLAR