Müjde, Yeni Dragon Age Oyunu Geliştiriliyor!

RPG oyunlarının ustası BioWare, son oyunu Mass Effect Andromeda ile beklenileni verememiş olsa da geçtiğimiz E3 etkinliğinde duyurduğu Anthem projesiyle tekrar heyecanımızı yükseltmişti. Şimdi ise firmanın yeni bir Dragon Age oyunu üzerinde çalıştığı bilgisi de paylaşıldı.

Dragon Age serisi, BioWare'in en önemli oyun serilerinden bir tanesi. Serinin ilk oyunu büyük beğeni kazanırken, 2. oyun o kadar başarılı olamamıştı; fakat serinin 3. oyunu olan Dragon Age Inquisition tam bir başyapıttı. 2014 yılında çıkan Dragon Age Inquisition, açık dünya tabanlı RPG oyunlarını seven oyuncular için kaçırılmaması gereken bir yapımdı. Oyunun çıkışının ardından 4 sene geçtikten sonra nihayet yeni Dragon Age oyununun geliştirildiği kesinlik kazandı.

Yeni Dragon Age oyununun duyurusu bizzat oyunun başındaki isim olan Mark Darrah tarafından yapıldı. Mark Darrah, paylaşıtğı bir Twitter mesajında BioWare'in Anthem ile birlikte yeni Dragon Age oyunu üzerinde çalıştığını da açıklıyor:

Mark Darrah, BioWare geliştiricilerinin her iki oyun üzerinde sıkı çalıştığını söylerken oyun ile ilgili herhangi bir detay paylaşmıyor.  Oyunun ne zaman çıkış yapacağı, hikayesinin ne olacağı gibi bilgiler verilmediği için henüz oyun ile ilgili yorum yapamıyoruz. Fakat BioWare'in önceliğinin Anthem olacağını söyleyebiliriz. Detaylı oynanış videoları paylaşılan Anthem'in çıkışının daha yakın olduğu öngörülebilir. Anthem'in 2019 başında çıkacağı tahmin edilmekte, yani Dragon Age en iyi ihtimalle önümüzdeki yıl, muhtemelen de 2020'de çıkış yapacaktır.

Eğer Dragon Age Inquisition'ı halen oynamadıysanız, indirim kampanyalarında oldukça makul fiyatla satılan bu oyunu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz:

 

YORUMLAR