Müjde, Yeni MechWarrior Oyunu Geliştiriliyor!

Müjde, Yeni MechWarrior Oyunu Geliştiriliyor!

Günümüzden tam 27 yıl önce, 1989 yılında ilk MechWarrior oyunu ile tanışmıştık. 2 boyutlu bir yapıya sahip olan bu DOS oyunu sayesinde oyun dünyasının en kçklü serilerinden birinin temeli atılmıştı. 1995 yılında ise serinin ikinci oyunu yayınlanmıştı ve bu oyunla birlikte FPS oyun türüne geçiş yapılmıştı. MechWarrior 2, bilgisayarlarımızda oynadığımız ve savaş robotu çarpışmaları yapabildiğimiz ilk FPS oyunlarındandı. 1999 yılında ise serinin 3. oyunu geliştirilmiş grafiklerle çıkmıştı. MechWarrior 2 ve MechWarrior 3 çıktıkları dönemlerde özel ödüller kazanmışlardı. Bu oyunlardan sonra tek kişilik senaryo moduna sahip olan son MechWarrior oyunu MechWarrior 4'ü 2000 yılında oynayabilmiştik.

Aradan geçen 16 yıllık sürenin ardından yeni bir tek kişilik MechWarrior oyunu duyuruldu. MechWarrior 5: Mercenaries adını alacak yeni oyunun 2018 yılında oyuncuların beğenisine sunulması planlanıyor. Duke Nukem Forever, MechWarrior Online gibi oyunları geliştirmiş Piranha Games tarafından geliştirilecek MechWarrior 5: Mercenaries'te Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılacak.

Eğer MechWarrior oyunlarının eski hayranlarındansanız MechWarrior 5: Mercenaries dikatinizi çekebilir; fakat oyunu geliştiren firmanın Duke Nukem Forever gibi bir fiyaskoda imzasının olması hevesinizi kırabilir. Yine de yayınlanan bu videoya göz atmakta fayda var:

Aralık Ayında Çıkacak Önemli Oyunlar

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Aralık 2. Hafta)

2016 Steam Kış İndirimi Ne Zaman Başlayacak

YORUMLAR