Mushkin'den 480 GB'lık mSata SSD

Mushkin'den 480 GB'lık mSata SSD

Dünya çapındaki önemli donanım üreticilerinden Mushkin, geçtiğimiz günlerde "dünyanın ilk 480 GB kapasiteli mSata Solid State Diski" olarak iddia ettiği yeni mSata SSD'sini basına tanıttı.

mSata diskler standard SSD'lerden bile daha küçük olarak tasarlanan ve aynı performansı verebilen solid state diskler olarak biliniyor. Mekanik yapıya sahip standart harddisklere oranla çok daha yüksek hızlarda çalışabilen bu donanımlar aynı zamanda daha az ses çıkarıyor, daha az ısınıyor ve daha az elektrik tüketiyor. Neredeyse flash bellekler kadar küçük olabilen mSata SSD'ler laptop ve ultrabooklar için fark yaratacak bir öğe olarak öne çıkan bileşenler.

Mushkin'in Atlas ailesine dahil olan bu mSata SSD, Sandforce SF-2281 arayüzüne sahip. Normal bir SSD'nin sahip olduğu TRIM, ECC, Sata III ve güncellenebilir firmware özeliiklerinin tümünü içerisinde bulunduran 480 GB'lık bu mSata SSD 500$ civarında yurtdışı satış fiyatına sahip olacak. Bu fiyatlandırma SSD'ler için bir fiyat düşüşü anlamına geliyor; lakin aynı kapasitedeki SSD'ler 50-100 $ daha pahalı satış fiyatlarına sahipler.

YORUMLAR