MWC 2015’te Kim, Hangi Cihazı Sunuyor

MWC 2015’te Kim, Hangi Cihazı Sunuyor

Mobil Dünya Kongresi 2015 (MWC), 2-5 Mart tarihleri arasında Barcelona’da yapılacak. Samsung’un S6’sını, HTC’nin M9’unu, Sony’nin belki de son Xperia Z4’ünü, LG ve Lenovo’nun yeni kahramanlarını MWC 2015'te tanımamıza çok az kaldı.

İspanya’nın Barcelona kentinde yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi 2015 (MWC 2015) bu sebeple daha heyecanlı geçeceğe benziyor. Beklentileri sıralıyoruz:

Samsung Cephesi

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S Edge kesinlikle kongrede olacaklar. Samsung’un günlerdir devam ettirdiği S6 videoları tam kongre başladığında sonlanabilir. Biz de yeni cihazın neye benzediğini görebiliriz. Bir 'smartwatch' üzerinde çalıştığı bilinen Samsung’un kongrede bu sürprizi de yapması bekleniyor. Kod adı 'Orbis' olan cihazın yuvarlak bir kol saati olduğu söyleniyor. 

HTC Cephesi

HTC One M9 kesinlikle kongrede olacak. Almanya’da ön sipariş sitelerinde tüm teknik özellikleriyle görüntülenen cihazın artık bir sürpriz yapacağını kimse beklemiyor. Ancak son derece güçlü bir akıllı telefon olan M9, biraz bütçe zorlayacak gibi görünüyor.

Sony Cephesi

Sony’nin mobil pazardan soğuduğu biliyor. Tek atımlık kurşunu kalmış gibi görünen Sony’nin Xperia Z4'ü bu kongreyi kaçırabilir. Bu sene MWC’de olmayacağını düşündüğümüz Sony, eğer katılırsa daha çok Z3 silahını son kez kullanmayı deneyecektir. Ancak Sony’nin güçlü olduğu tek nokta telefonları değil. Exmor RS IMX230 görüntü sensörlerinin MWC 2015'e damga vuracağı kesin. Mobil pazardan çekileceği konuşulan Sony’nin Xperiaz Z4 Compact  ve Z4 Ultra zerinde çalıştığı biliniyor. Ancak cihazları büyük olasılıkla MWC’de göremeyeceğiz. 

Huawei Cephesi

Huawei Ascend P8 açıklanmak üzere, ancak MWC’ye yetişmeyeceği tahmin ediliyor. Halefi Ascend P7 ise 15 Nisan’da Londra’da tanıtılacak. Huawei MWC 2015'te hiçbir yeni telefonunu tanıtmayacağını resmen açıklamış bulunuyor.

LG Cephesi

Henüz birkaç aydır piyasada olan LG G3, MWC 2015'te yeniden boy gösterebilir. Ancak hiçbir şekilde LG G4 beklentisi yok. Bununu yanı sıra LG’nin MWC 2015 için çeşitli sürprizleri olduğu da konuşuluyor. LG’nin bir 'smartwatch' sürprizi sergilemesinin olası olduğu konuşula da bu konuda resmi bir duyum alınmadı. ^

Lenovo Cephesi

Lenovo'nun MWC’de ne yapacağı tam bir sır. Diğer cihazlar gibi olasılıklardan bile bahsedilmiyor. Ancak Lenovo cihaz göstermeden bazı yeni ürünlerinin tanıtımını yapacak. Bunun kesin olduğu konuşuluyor.

Asus Cephesi

Asus bu sene MWC’de kesinlikle yer alıyor. Yanında Zenfone 2 mini’yi de getiriyor. CES 2015’te tanıtılan Zenfone’un daha ekonomik modeli olacak olan bu cihaz, 4GB RAM taşıyan ağabeyinin yanında bakalım nasıl duracak.

Motorola Cephesi

Moto 360’ın kongreye geleceği kesin gibi. Geçen yıl üç yeni cihaz piyasaya çıkaran Motorola'nın elinde yeni sunacak bir cihazı yok. Moto 360’ın biraz daha makyajlanmış haline hazır olmamız gerekebilir.

MWC 2015'in assolisti: ARA Projesi

Kongrenin yıldızının bu sene ARA projesi olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Google modüler akıllı telefon projesi ARA'nın 100’den fazla bileşeni MWC 2015'te tüketiciyle buluşacak. Tamamıyla isteğe ve ihtiyaca göre donanımı değiştirilebilen telefon setlerinden oluşacak olan ARA projesi dünyada akıllı telefon alışkanlıklarını kökünden değiştireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

HTC One M9 Ön Sipariş Sayfaları Görüntülendi

Xperia Z4 Kendi Ülkesinde Onaylandı

ARA Projesinin Bileşenleri Sonunda Görücüye Çıkıyor

 

 

YORUMLAR