myChordBook ile Enstrüman Çalmayı Öğrenmek Artık Daha Kolay

myChordBook ile Enstrüman Çalmayı Öğrenmek Artık Daha Kolay

Bilkent Cyberpark bünyesinde Giray Söngül tarafından kurulan Do Major şirketi, enstrüman çalmak isteyen kişilerin işini kolaylaştıracak myChordBook adlı uygulamasını geliştirdi.

Şirketin myChordBook adlı web sitesi, YouTube’dan şarkı dinlerken şarkı sözlerini ve şarkıların çeşitli enstrümanlarla nasıl çalınacağını canlı olarak gösteriyor. Şimdilik gitar ve piyano üzerindeki akorları nasıl çalacağınızı gösteren web sitesi aynı zamanda şarkı sözleri veritabanına da sahip.

Şirketin ürettiği Easy Guitar adlı gitar da internet sitesine bağlanabilen, perdeleri üzerinde LED ışıklar bulunan çok başarılı bir ürün. Bu gitarı USB yoluyla bilgisayarınıza bağladıktan sonra web sitesini açarak, gitarı siteye bağlayabiliyor ve seçtiğiniz şarkıyı dinlerken gitar üzerindeki ışıkları takip ederek parmaklarınızı hangi perdeye koymanız gerektiğini kolayca öğrenebiliyorsunuz.

Alışılagelmiş enstrüman eğitimlerini daha kolay ve eğlenceli hale getiren myChordBook adlı web sitesinde ücretsiz ve Premium üyelik seçenekleri bulunuyor. Sitenin tüm özelliklerini sınırsız bir şekilde kullanmak için aylık 3,99 dolar, 6 aylık 19.99 dolar ya da yıllık 34.99 dolar ödeyerek Premium üyelikten faydalanabilirsiniz.

Google, Videolu Yardım Servisi Helpouts'u Kapatıyor

YORUMLAR