Myspace'i Hala Aylık 50 Milyon Kişi Ziyaret Ediyor

Myspace'i Hala Aylık 50 Milyon Kişi Ziyaret Ediyor

Bir zamanların efsanevi sosyal ağı Myspace'in hala aylık 50 milyon tekil ziyaretçisi olduğunu biliyor muydunuz? 

Günümüz sosyal ağları arasında popülerliğini koruyan Facebook ve Twitter arasında varlığını sürdürebilmeyi başaran Myspace, aylık ziyaretçi trafiği ile herkesi şaşırtmayı başardı. Yaşayıp yaşamadığına bile emin olamadığımız sosyal ağın hitleri bir araştırma şirketi tarafından incelendi.

comScore'un yaptığı araştırmaya verilerine göre, Myspace üzerinden geçtiğimiz Kasım ayında 300 milyon video görüntülendi. Ayrıca aynı araştırmanın video matriks sıralamasında ise 16. sırada yer aldı. Masaüstü ve mobil cihazlar arasında Kasım ayında ABD'de 50.6 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Myspace'in varlığı uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Zira 2013 yılının Kasım ayına oranla %575 büyüme gösteren site büyük dalgalanma yarattı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Myspace CEO'su Tim Vanderhook, 'Özellikle 17-25 yaş aralığındaki müzik ve eğlence tutkunu gençler tarafından hala ilgi çekici bulunuyoruz. 2000'lerin ortasındaki ziyaretçi trafiğimize geri dönmek için çalışmalarımız sürüyor. O dönemden kalma üyelerimizin içerikleri ve fotoğrafları hala varolduğundan her zaman olmasa da takip ediliyoruz.' diye konuştu. 

Birkaç büyük reklamveren sayesinde bugünlere kadar gelebilen Myspace bu başarısını sürdürmesi halinde eski günlerine yeniden dönebilir. Sizce ilerleyen dönemlerde bu çizgi bozulmadan devam edecek mi?

3D’nin Devri Geçti, Peki 4K Televizyon Almalı mıyız?

YORUMLAR