Namechk ile Kullanıcı Adınız Alınmış mı Kontrol Edin

Namechk ile Kullanıcı Adınız Alınmış mı Kontrol Edin

İnternette yer alan binlerce web servisini kullanabilmek için genellikle bir üyelik yahut profil kullanıcı adı seçmemiz gerekiyor ve hatta o kullanıcı adını internet adresi olarak almak da pek çok okuyucumuzun tercih ettiği seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle şirket kuranlar, bir gruba dahil olanlar veya kendine şahsi websitesi ve sosyal medya profilleri açmak isteyenler kullanıcı adı araştırma ve kontrolünün ne kadar zor olduğunu biliyorlardır.

Namechk servisi ise hem web uygulaması hem de iOS uygulaması sayesinde kullanıcıların bu taleplerine güzel bir karşılık verebiliyor. Uygulamayı kullanarak mevcut olup olmadığını kontrol etmek istediğiniz kullanıcı adını kolayca aratabiliyor, hangi servislerde o kullanıcı adının boş yahut dolu olduğunu teker teker görebiliyorsunuz.

Böylece grubunuza, işinize yahut kişisel kullanıcı adınıza bir karar vermeden önce gerekli tarama işlemlerini yaparak sosyal ağlarda veya internet domainlerinde bir sorun yaşayıp yaşamayacağınızı öğrenebiliyorsunuz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde yaptığımız örnek bir kontrolü görebilirsiniz:

Uygulamayı sadece web arayüzünden değil, iOS işletim sistemli iPhone ve iPad cihazlar üzerinde de kullanabiliyorsunuz. Her ne kadar şimdilik bir Android sürümü mevcut olmasa da, şirket yakın bir zamanda Android mobil cihazlar için de Namechk sürümünün yayınlanacağını belirtiyor.

Bilgisayarımızla Yapmamamız Gereken 10 Şey

YORUMLAR