NASA YouTube Aracılığıyla 7/24 Uzaydan Canlı Yayına Başladı

NASA  YouTube Aracılığıyla 7/24 Uzaydan Canlı Yayına Başladı

Google YouTube ve NASA ortaklığında ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonundan sohbet ve canlı yayın başladı. Yayın 7/24 devam edecek.

NASA’nın ISS uzay istasyonu üzerinde konuşlandırılmış HDEV kameraları kullanılarak yapılan canlı yayın gün boyunca devam edecek.

Canlı yayının ortamı oldukça ilginizi çekebilir onun için bu yayını izlemenizi tavsiye ederiz. Canlı yayını aşağıdan takip edebilmeniz mümkün. Canlı yayını izlerken YouTube servisinin hemen sağından yayınla ilgili görüşlere de katılabilmeniz mümkün olabiliyor.

Canlı yayın ortamı oldukça büyüleyici onun için çözünürlüğü olabildiğince yüksek tutmanız keyifli bir izlence ortamı sunuyor. Dünyanın gerçek zamanlı hareketinin berrak bir şekilde takip edilebildiği yayın tamamen canlı olarak servis ediliyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu ISS nedir?

International Space Station (ISS) alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü olarak tanımlanabilir. ISS üzerinde yaşanabilen tek yapay uydu olarak da biliniyor. Uluslararası Uzay İstasyonu programı, beş katılımcı uzay kuruluşu tarafından oluşturulmuş ortak bir proje. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı tarafından tasarlanarak 20 Kasım 1998 yılında fırlatılan istasyon, 400 km irtifada dünya yörüngesinde saatte 7.6 kilometre hızla dönüyor. Uluslararası Uzay istasyonu başka mekan ve ortamlarda gerçekleştirilemeyecek araştırmaların gerçekleştirilmesi için özel ortam görevi görüyor.

Uluslararası Uzay İstasyonunu 3B Seyahat Edin

Dünyayı Bir de Uzay İstasyonundan Seyredin

YORUMLAR