NASA, Cadılar Bayramı'na Özel Çalma Listesi Yayınladı

NASA, Cadılar Bayramı'na Özel Çalma Listesi Yayınladı

Tüm dünyayı kasıp kavuran Cadılar Bayramı çılgınlığına NASA da katıldı. Cadılar Bayramı'na özel uzaydan gelen 'ürkütücü seslerin' olduğu bir çalma listesi yayınlayan NASA, oldukça farklı bir korkutma yöntemi seçmiş.

Cadılar Bayramı, Pagan ve Hristiyan kökleri taşıyan bir gelenek. Her yıl farklı kostümler giyerek ve çeşitli etkinliklerle, dünya çapında kutlanıyor. Bizim kültürümüzde olmasa bile yıllar geçtikçe Türkiye'de de kabul görmeye, hatta kutlanmaya başladı.

Öyle ki, bu gece sokakta yürürken yanınızdan Elm Sokağı Kabusu'ndaki Fredy ya da 13. Cuma'daki Jason geçebilir. Hatta Jigsaw'ı dahi görebilirsiniz. Ya da daha korkuncunu söylemek gerekirse, Trump'la bile karşılabilirsiniz, aman dikkat. Kısa bir şaşkınlık ve korku halinden sonra, bugünün Cadılar Bayramı olduğunu aklınıza getirin ve rahatlayın!  

İnsanların birbirlerini kortutmak için amansız bir mücadele verdiği Cadılar Bayramı'na NASA da kayıtsız kalmadı. Soundcloud üzerinden uzayda kaydedilen seslerin yer aldığı bir çalma listesi yayınlayan NASA, "Güneş Sistemi’nden ürkütücü sesler"  başlığıyla 22 esrarengiz sesi takipçileriyle paylaştı. 

Kayıtta, uzayda çınlayan yankı, ıslık, uğultu benzeri sesler yer alıyor. Listedeki şarkılarla ilgili bir basın açıklaması yapan NASA, ürkütücü seslerin bilimsel dayanaklarını ifade etti. Metinde 'Plazma Dalgaları', 'Satürn'ün radyo Emisyonları', 'Yıldızlar Arası Plazma Sesleri' gibi adlar taşıyan seslerin, anlamlarını da açıklayan isimleri yer alıyor.

Cadılar bayramına sosyal medya da kayıtsız kalmadı. Bu ay, şu ana dek Cadılar Bayramı ile ilgili tüm dünyada neredeyse 13 milyon Tweet atıldı. 2017’nin Cadılar Bayramı’nı kutlamak için Twitter'ın özel bir emojiyi kullanıcılara sunduğunu da belirtelim. 

YORUMLAR