NASA'da Çalışan Bilim İnsanından İlginç Uzaylı Açıklaması

nasa uzaylı colombona

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan bilim insanlarından Silvano P. Colombano, uzaylılar hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Colombano, dünya dışı akıllı yaşam formlarının halihazırda Dünya’yı ziyaret etmiş olabileceğini iddia etti. 

Uzayda seyahat etmeye oldukça yanlış baktığımızı söyleyen bilim insanı, üstün özellikleri olan yabancı bir yaşam formundan Dünya'ya yapılmış bir ziyareti gözden kaçırmış olabileceğimizi söyledi. Uzaylıların "geleneksel karbon temelli yaşamdan" çok farklı olabileceğini ileri süren bilim insanı, olaya tamamen yanlış bakıyor olabileceğimizi ileri sürdü. Decoding Alien Intelligence yani Uzaylıların Zekasının Şifresini Çözme isimli bir konferansta konuşan Silvano P. Colombano, "son derece küçük ve zeki varlıkların" insan teknolojisinin çok ötesine geçmiş ve hatta yıldızlar arası yolculukta ustalaşmış olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Uzaylıları sürekli insansı halde düşündüğümüzün altını çizen ve bizim gibi karbon temelli yaşam formları olduklarını hayal ettiğimizi belirten Colombano, aslında medeniyetimizin yeterli seviyede olmadığını kaydetti. Colombano, medeniyetimizdeki teknolojik gelişmenin yaklaşık 10 bin yıl önce başladığını ve sadece son 500 yılda bilimsel yöntemlerin yükselişinin gözlendiği hesaba katıldığında gelecek bin yıl boyunca bile teknolojik gelişimi öngörmenin çok da mümkün olmadığını söyledi. Yaşanacak bilimsel gelişmeler sonucunda, bugüne kadar elde etmediğimiz birçok bilgiye ulaşabileceğimizi hatırlatan bilim insanı, yeni teknolojiler sayesinde dünya dışı uzaylı yaşamı hakkında daha net fikirler elde edebileceğimiz sonucuna vardı. 

nasa uzaylı 2

Uzaylılar neden iletişime geçmiyor?

Bir başka NASA çalışanı Alan Stern ise iletişim konusunda fikirlerini iletti. Alan Stern, insanoğlunun neden hala dünya dışı bir medeniyet ile iletişime geçemediğine dair yeni bir teori ortaya atmıştı. American Astronomical Society’nin düzenlediği konferansta bir açıklama yapan Stern, bunun nedeni olarak uzaylıların tahmin ettiğimizin aksine sualtı bir medeniyet geliştirmiş olabileceği ihtimalinin altını çizdi.

Stern, dünya dışı canlıların galaksinin başka bölümlerinde, yaşadıkları gezegende bulunan okyanusların derinliklerinde bulunuyor olabilecekleri iddiasını dile getirdi. Pek çok filme konu olan bu olayın neden henüz gerçekleşmediğini araştıran bilim insanları olası diğer senaryoları belirlemişti.