NASA'dan Birinci Olanı Uzaya Gönderen Uygulama

NASA Space Nation

Finlandiyalı uzay turizmi şirketi ve NASA ortaklığıyla geliştirilen Space Nation Navigator, kullanıcılarını uzaya gönderecek.

İçerisinde çeşitli testler, egzersizler ve oyunlar bulunduran uygulamada en yüksek puanı toplayan kişi, uzay yolcuğu kazanacak.

NASA Space Nation Navigator

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Finlandiyalı uzay turizmi şirketi Space Nation tarafından geliştirilen Space Nation Navigator isimli uygulama, sunduğu fırsatla herkesi hayrete düşürmeyi başardı. İlk astronot eğitim uygulaması olma özelliğine sahip olan Navigator'da, uzay turistlerinin işine yarayacak çeşitli testlerin, oyunların ve egzersizlerin olduğu söylendi.

Kullanıcıların Android ve iOS işletim sistemi üzerinde çalışabilen Space Nation Navigator uygulamasını indirmekle işe başlayacakları ve sonrasında uygulama içinde yer alan görevleri yaparak puan toplayacakları ifade edildi. Astronot eğitiminde kullanılan egzersizler, oyunlar ve bilgiler eşliğinde yapılan görevler sonucunda en yüksek puanı alan kullanıcılarının ise Space Nation ile birlikte uzaya gideceği dile getirildi.

Birçok kullanıcı tarafından heyecanla karşılanan uygulama, bir sene önce NASA tarafından duyurulmuş ve gündemi bir süre işgal etmişti. Bugün itibarıyla detayları belli olan uygulamanın, altı aylık süreç içerisinde birinci sırada olan kişiye İzlanda’da çeşitli antrenman programları içeren bir seyahat hediye edeceği söylendi. İki yıl sonra uluslararası bir yarışmaya katılacak olan yüksek puanlı kişilerin, bu yarışma sonucunda uzaya gitmeye hak kazanacakları ve böylece ödülün sahibinin bulunacağı kaydedildi.

Ödülüyle kendine hayran bırakan ve içerisinde tonla eğlenceli görev barındıran Space Nation Navigator uygulamasını denemek için ise hemen aşağıda yer alan indir tuşuna basmanız yeterli!