NASA, Elon Musk'ın Ne Kadar Esrar Kullandığını Öğrenmek İstiyor

Elon Musk’ın Canlı Yayında Esrar İçtiği Görüntüler Olay Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Joe Rogan tarafından sunulan radyo programına katılan ve program sırasında sunucunun içtiği esrardan deneyen Elon Musk, gündemin ilk sırasına oturmuştu. Halihazırda Twitter üzerinden yaptığı Tesla hisseleri açıklamasıyla başı oldukça dertte olan Musk’a bir darbe de NASA’dan geldi. Ortaya atılan iddialarda, NASA’nın Elon Musk’ın ne kadar esrar kullandığını öğrenmek istediği bilgisine yer verildi.

The Washington Post’ta yer alan haberde, SpaceX ile önemli anlaşmaların altına imza atan NASA’nın, Elon Musk’ın ofis alışkanlıklarını ve esrar kullanımının boyutlarını öğrenmek istediği söylendi. Musk’ın esrar bağımlısı olma durumunu araştıran NASA’nın, böylesine bilgilere erişmesi durumundaysa SpaceX anlaşmalarını gözden geçireceği belirtildi.

NASA’nın düzenli aralıklarla SpaceX’in ana merkezinde yaptığı güvenlik testlerinden birini hazırlandığını söyleyen The Washington Post, kağıt üzerinde incelemenin “yangın merdivenlerini kontrol etmek” gibi detaylar içerdiğini; ancak SpaceX’te ofis ortamının nasıl olduğunu ve neler yapıldığını da görmek istediğini aktardı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok yerinde esrar yasallaşmaya başlamış olmasına karşın devlet kurumları konuya hala oldukça sert yaklaşıyorlar. Federal hükümet birimlerinde çalışanların esrar kullanmaları kati suretle yasaklanırken, iş yaptıkları şirketlerin de kendi kurallarına uymalarını istiyorlar. NASA da benzer bir yol izleyerek, devasa anlaşmalar yaptığı SpaceX’te yaşananları yakından görmek ve olayları kontrol etmeye çalışıyor. Yapılacak işlerin başındaysa, son zamanlarda ilginç çıkışlarıyla gündemden düşmeyen CEO Elon Musk’ın hareketleri ve alışkanlıkları yer alıyor.

SpaceX Nasa

SpaceX açıklama yaptı

NASA’nın incelemesine dair açıklama yapan SpaceX ise şunları söyledi: “İnsanlı uzay uçuşları yapmak SpaceX’in önceliğidir. SpaceX için bundan önemli bir şey yoktur. NASA’nın Amerikan astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonu’na güvenli şekilde taşınması sorumluluğunda, üzerimize düşen görevleri ciddiye alıyoruz.”

İnsanları uzaya taşımak gibi görevleri oldukça ciddiye alan ve her noktasının kusursuz olmasını isteyen NASA’nın, bu sebeple SpaceX çalışanlarının davranışlarıyla CEO’nun bağımlılıklarını öğrenmesinin çok doğal olduğu da söylenenler arasında yerini aldı.