NASA Sertifikalı Gözlüklerle Gözlerinize Kalkan Edinin

NASA Sertifikalı Gözlüklerle Gözlerinize Kalkan Edinin

NASA, 1980’li yıllarda atronotların gözlerini radyasyondan koruyacak bir teknolojiye odaklanmıştı. Zararlı ışıktan korunmak için yağ üreten avcı kuşların gözlerinden yola çıkan bilim insanları, kozmonotlar için seçici bir filtreleme kabiliyeti geliştirdi. Polarize mercek teknolojisini güneş gözlüklerine entegre eden Kaliforniya merkezli Eagle Eyes Optics, retinaya zarar verebilecek ışınları yüzde 99.9’a kadar süzebilen gözlüklerini duyurdu.

2007’de NASA tarafından sertifikalandırılan Eagle Eyes’ın TriLenium (üçlü filtre polarizasyonu) Lens Teknolojisi, Amerika Uzay Vakfı'nın NASA Teknoloji Şeref Listesi'ne kabul edildi. 2009’da ürünlerinin yapısal amaçlarını aştığını dile getiren optik teknoloji şirketinin CEO’su Alan Mittelman, kendilerini ‘bilim adına inşa edilen marka’ olarak tanımlamıştı.

Tüm insanların berrak gözlerle doğduğunu, yıllar içerisinde güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalarak hasar gördüğünü dile getiren Mittelman, insanlığın bu deformasyonu son yıllarda fark etmeye başladığının altını çizdi. 10 seneyi aşkın süredir teknolojilerini geliştiren Eagle Eyes, şimdilerde karın yansıttığı zararlı ışınlardan koruyan gözlükler üzerine de çalışıyor.  

Görme Engelli Adam Akıllı Gözlükler Sayesinde Düğününü Tekrar Yaşadı

Akıllı Uyku Gözlükleri 2018'de Gelecek

YORUMLAR