NASA'dan Herkese Ücretsiz Oyun!

Hatırlanacağı üzere tam olarak 4 yıl önce, 2012'nin Ağustos ayında Amerikan Uzay Araştırmaları Kurumu NASA, Mars'a Mars Rover - Curiosity adlı aracı göndermişti.

NASA'dan Herkese Ücretsiz Oyun!

Hatırlanacağı üzere tam olarak 4 yıl önce, 2012'nin Ağustos ayında Amerikan Uzay Araştırmaları Kurumu NASA, Mars'a Mars Rover - Curiosity adlı aracı göndermişti. Uzaktan kontrol edilebilen insansız uzay araçları olan Mars Rover'ların temel görevi ise Mars yüzeyini araştırmak, su ve diğer yaşam belirtilerinin izini sürmekti. Bu araçlardan bir tanesi olan Curiosity, 2011'in Kasım ayında fırlatılmış, 2012'nin Ağustos ayında da Mars yüzeyine başarılı bir şekilde iniş yapmıştı. Curiosity, 4 yılın ardından halen görevine devam etmekte. Curiosity'nin Mars'a inişinin 4. senesini kutlamak isteyen NASA, bu amaçla oyun severlere özel bir Mars Rover oyunu geliştirdi.

Yayınlanan bu yeni NASA oyunu temel olarak bize bir Mars Rover aracını kullanarak Mars yüzeyinde araştırma yapabilme imkanı sunuyor. Happy Wheels tarzı oynanışa sahip fizik tabanlı bir beceri oyunu olan Mars Rover'da oyuncular temel olarak uzay araçlarıyla Mars yüzeyinde ilerlemeye ve su kaynaklarını analiz etmeye çalışıyorlar. Fakat bu işi yaparken hızımıza ve aracımızın dengesine dikkat etmemiz gerekiyor. Mars yüzeyindeki tümsekler, çukurlar ve kraterler aracımızın sert bir şekilde yere düşmesine ve tekerinin kırılmasına neden olabiliyor. Tekerimiz kırıldığında ise oyun sonlanıyor. Bu nedenle dengemizi sağlamak için hassas bir şekilde hızımızı kontrol ediyoruz.

Mars Rover bilgisayarlarımızda tarayıcılar üzerinde oynanabiliyor. Bunun yanında Gamee uygulaması aracılığıyla Android ve iOS cihazlarınızda da oyunu oynayabiliyorsunuz:

NASA Jüpiter Görevinin 360° Video Belgeselini Yayınladı

YORUMLAR