NASA'nın Mars Trek Web Sayfası, Mars'a Sanal Bir Seyahati Mümkün Kılıyor

NASA'nın Mars Trek Web Sayfası, Mars'a Sanal Bir Seyahati Mümkün Kılıyor

NASA’nın Mars Trek web sayfaları gezegen üzerinde dolaşmanızı sağlarken, birçok bilgi de veriyor. NASA Mars Trek sayfasının işleyiş tarzı ise Google Maps’ın aynısı.

Mars ile merak ettiğiniz bir şeyler varsa ya da Mars’ın aslında neye benzediğini öğrenmek istiyorsanız NASA Mars Trek sayfası size bu konuda istemediğiniz kadar bilgi sunuyor. Mars üzerinde dolaşabiliyor ve gezegeninin şimdiye kadar bilinmedik yerlerini keşfedebiliyorsunuz.

Gezegende bulunan ve şimdiye kadar hakkında edinilmiş önemli bölgelerinin tüm bilgisini kullanıcılara sunabilen NASA Mars Trek sayfasının kullanımı da son derece kolay. Kullanıcıların Google Maps’ten aşina olduğu her türlü kolaylık NASA Mars Trek sayfasında da var. Yani Google Maps kullanıyormuş gibi bu sayfada dolaşmanız mümkün.

NASA Mars Trek gezegeni katmanlara ayırarak da dolaşmanız sağlıyor. Bu bilgiler NASA’nın gezegen hakkında yıllrdır yaptığ araştırmaları derlediği veri tabanlarından doğrudan izlenebiliyor. NASA Mars Trek’in bir bölümü CGI (bilgisayar grafikleri) olarak hazırlanmış olsa da, aslında büyük bir bölümü gerçek fotoğrafların bir araya getirilerek birleştirilmesinden oluşturulmuş dev bir Mars haritası.

Küçük bir uyarı: Sayfa biraz geç yükleniyor olabilir.

NASA Uydudan Vazgeçti, Titan'a Denizaltı Gönderecek

NASA Uzaya Taksi Durağı İnşa Edecek

NASA Andromeda Galaksisinin En Büyük Fotoğrafını Çekti

YORUMLAR