"Nasıl Yapılır?" Rehberi wikiHow Türkçe Yayına Başladı

wikiHow Türkçe Yayınlara Başladı 1

Herhangi bir şeyin nasıl yapılacağı sorusuna odaklanan ve "nasıl yapılır?" rehberi olarak bilinen internet devi wikiHow, şimdiye kadar 17 dilde hizmet veriyordu. wikiHow, 18. dil desteği olarak artık Türkçe yayınlara da başladığını duyurdu.

Dünya üzerindeki tüm internet kullanıcılarına hizmet vermeyi amaçlayan ve herhangi bir şeyin nasıl yapılacağını öğreten wikiHow, bundan böyle Türk internet kullanıcılarına da hizmet verecek. Türk okurlarına, Türk dili ve kültürüne uygun yerelleştirilmiş, yararlı "nasıl yapılır?" makaleleri sunan wikiHow’a, wikihow.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Bir wikiHow sözcüsü, sitenin en yeni uluslararası versiyonu olan Türkçe wikiHow hakkında, "Dünya çapında 85 milyondan fazla Türkçe konuşan insan bulunmakta. wikiHow, yüksek kaliteli, eğitsel yazı ve görsellerini yeni, yerelleştirilmiş Türkçe versiyonuyla Türk okuyuculara sunabilmekten heyecan duyuyor. Türkçe sitenin açılışıyla birlikte wikiHow şimdi tam 18 dilde yer almakta ve dünyadaki 240 ülke ve bölgeden kullanıcılar tarafından kullanılmakta. wikiHow yeni dillerde içerik sunarak, makalelerini milyonlarca okurla paylaşmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

wikiHow Türkçe Yayınlara Başladı 2

Türkçe wikiHow’da Neler Var?

Türkçe wikiHow’da, "Nasıl Yazılım Mühendisi Olunur?", "Nasıl Çabucak Uykuya Dalınır?", "Bitcoin Nasıl Kullanılır?", "Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir?" gibi pek çok soruyu cevaplayarak yol gösteren detaylı makaleler yer alıyor.

wikiHow, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, İspanyolca, Çince, Flemenkçe, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Çekçe, Endonezyaca, Japonca, Arapça, Tayca, Korece ve Vietnamca dillerinde de yayınlar yapıyor.

2005 yılında Jack Herrick tarafından kurulan ve merkezi Kaliforniya Palo Alto'daki Silikon Vadisi’nde yer alan wikiHow’ın 2017 yılında yaklaşık 200 bin makaleye ve 2 milyona yakın kayıtlı kullanıcıya ulaştığı belirtiliyor. Ayrıca wikiHow’a, az gelişmiş 42 ülkede Facebook gibi platformlar üzerinden mobil internet ücreti ödemeden de erişilebildiği belirtiliyor.

YORUMLAR