Naughty Dog, Yeni Bir Uncharted için Kapıyı Açık Tutuyor

Uzun bir zamandan sonra olası yeni Uncharted oyunu bir kez daha gündeme getirildi.

Uncharted serisi PlayStation konsolları için oldukça önemli bir marka haline geldi. 2007 yılında Uncharted: Drake's Fortune ile başlayan seri, bizleri birbirinden güzel ve unutulmaz dört ayrı maceraya çıkartmıştı. Ne var ki, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ile bir devir kapanmıştı. Ancak bu devir sadece Nathan Drake için kapanmıştı.

Yeni bir Uncharted oyununun gelip gelmeyeceği bir süre önce gündeme getirilmişti. Gerek Sony Interactive Entertainment gerekse de Naughty Dog bu konuda kapıyı kapatmadıklarını ve hatta başka karakterler ile devam ettirilebileceğini vurgulamışlardı. Ana karakterinin Chloe Frazer olduğu Uncharted: Kayıp Miras ile bunu görmüştük.

Uzun bir zamandan sonra olası yeni Uncharted oyunu bir kez daha gündeme getirildi. RETRO REPLAY Youtube kanalının Nolan North ve Troy Baker tarafından gerçekleştirilen The Last of Us Remastered yayınının son bölümüne Ashley Johnson (Ellie) ve Neil Druckmann konuk oldular.

Bölümün sonlarına doğru, videonun 44:30 noktasında Neil Druckmann oyuncuları heyecanlandıracak bir yorumda bulundu: "Sony bize seçim yapabilme özgürlüğü sunduğu için şanslıyız. Uncharted 4'ü geliştirdik ve ondan beri başka bir Uncharted geliştirmedi. Belki günün birinde geliştiririz, bakacağız."

Druckmann'ın bu söyleminden sonra Nolan North da "Bunun hakkında konuşacağız. Ve bu arada, az önce söylediğin şey interneti karıştırdı." şeklinde bir ekleme yaptı.

Yeni bir Uncharted oyununun gelmesini elbette canı gönülden istiyoruz. Yeni bir oyun ile şöyle unutulmaz bir maceraya atılmayalı epey uzun zaman olmuştu. Bakalım müjdeli haberi ne zaman alacağız? Gelişmeleri takipteyiz.

YORUMLAR