NBA 2K17 Sanal Gerçeklikle Buluşan İlk Spor Oyunu Olacak

NBA 2K17 Sanal Gerçeklikle Buluşan İlk Spor Oyunu Olacak

Sanal gerçeklik için geçtiğimiz senelerde yavaş yavaş ilerliyor şeklinde haberler yapıyorduk. 2016 yılının başından itibaren öyle bir patlama yaptı ki, AAA dediğimiz devasa oyunlarda bile kendini göstermeye başladı. Ancak bu yayılım sırasında Spor türü biraz unutulmuştu. Son çıkan haberlere göre ise, NBA 2K17 sahipleri için Playstation 4'de sanal gerçeklik deneyimi başlayacak gibi görünüyor. 

NBA 2K17'ye sanal gerçekliğin dahil edileceği Exophase tarafından tropy listesinde keşfedildi. Fakat burada dikkat edilecek nokta oyun tamamen sanal gerçekliğe dönüşmeyecek, şimdilik bir dizi mini oyunla karşılaşacağız. Üç puanlık atış, meydan okumalar ve zamana karşı modlarda görebileceğiz. 

Yine de bu durum sanal gerçeklikle buluşacak bir Spor oyunu için ilk olma özelliği taşıyor. Öyle tahmin ediyorum ki ilerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili çok daha önemli gelişmelerle karşılaşacağız. Mini oyunlarla giriş yapılıyor olsa bile, bir spor oyununu sanal gerçeklik ile deneyimlemek harika olacaktır. Bakalım gelecekte neler göreceğiz. 

NBA 2K16 Android ve iOS Versiyonları Çıktı!

YORUMLAR