NBA Live 13 İptal Edildi

NBA Live 13 İptal Edildi

Dünyanın en önemli oyun geliştiricileri ve yayıncıları arasında yer alan Electronic Arts’ın spor temalı oyunlarının yapımcılığını ve yayıncılığını üstlenen şirket EA Sports tarafından NBA Live 13 için hayranlarını ve bekleyenlerini üzecek bir haber geldi. Uzun yıllardır bir yenisini göremediğimiz ve alanındaki üstünlüğünü 2K Sports’un yapımı NBA2K’ya kaptıran EA Sports merakla beklenen basketbol oyunu NBA Live 13 için çarpıcı bir duyuru yaptı ve oyun dünyasını şok etti.

EA Sports’dan gelen açıklama “Konsollar için geliştirilen basketbol oyunu NBA Live 13 iptal edildi” yapılan bu açıklamadan sonra oyunu bekleyen birçok oyuncunun sırtından aşağı soğuk sular döküldü. Yapılan açıklamadan sonra oyuncuların gözü bu sefer NBA Live 14’e çevrildi. Peki EA Sports’un tekrar sahalara dönmeye karar vermişken hummalı bir çalışma sarf ettiği NBA Live 13 neden iptal edildi?

EA Sports’un yaptığı açıklamayı kısaca özetleyecek olursak NBA Live 13’ün iptal edilme nedeni şu şekilde: NBA Live 13 henüz tam anlamıyla hazır değil ve söz verilen 2012 Ekim tarihinde çıkması olanaksız gibi. Değişen yeni bir ekiple çalışmalara başlanan yapımın geliştirme aşaması biraz daha uzayacak gibi görünüyor. Eğer şu an var olan hali ile piyasaya sürülecek bir NBA Live 13 en büyük rakibi NBA2K 13’ün yanında bir hiç gibi kalacaktı. İyi bir yapım ortaya çıkartmak isteyen yapımcılar hedeflerini önümüzdeki sezona koydular. Muhtemelen NBA Live 14 adı altında yeni bir oyun 2013’ün sonbahar aylarında piyasada olacak. Tabii yine iptal edilmezse…

YORUMLAR