Ne Kadar İletişim Kurarsan, O Kadar İletişimsiz Kalırsın Paradoksu Nedir?

Ne Kadar İletişim Kurarsan, O Kadar İletişimsiz Kalırsın Paradoksu Nedir?

İnsanları birbirinden uzaklaştıran günlük temponun yanına mobil iletişimin girmesiyle, insanların birbirinden iyice koptuğu etkili bir şekilde resimlendi.

Dünyaca meşhur Ogilvy Reklam şirketinin, iletişim çağı yaşadığımız halde birbirimizle hiç iletişim kurmadığımızı anlatan resimleri oldukça etkili. Mobil yaşantının insanları dijital bir yalnızlığa nasıl ittiğini anlatan kompozisyonlar, internette, sosyal medya sitelerinde en çok paylaşılan resimler oldular.

Mobil çevrimiçi yaşamın insanları sosyal ağlarda derin bir yalnızlığa ittiğini anlatan fotoğraf çalışmaları, aslında dijital dünyada sosyalleştiğimiz sanırken, gerçek hayatımızdan nasıl koptuğumuzu etkili bir biçimde anlatıyor. Çin Shenyang Psikolojik Araştırmalar ve Ogilvy Reklam Ajansı’nın ortak çalışması olan bu kompozisyonların her biri, kendi bütünlüğünde hayatımızdan neleri feda ettiğimizi, en önemsenecek insanları nasıl tek başına bıraktığımızı vurucu bir şekilde ifade ediyor.

Fotoğraf kompozisyonlarında kullanılan dev akıllı telefonların, aslında gerçek hayatla aramıza çektiğimiz bir duvar olduğu açıkça görülebiliyor.

İşte çalışmalardan bazı örnekler:  

Akıllı Telefonlarımız Vücudumuzu ve Beynimizi Nasıl Etkiliyor

Çocuklarınızı Sosyal Medya Üzerinde Korumanın En İyi 6 Yolu

YORUMLAR