Ne Önlem Alırsanız Alın Windows 10 Uzak Sunuculara Veri Aktarmaya Devam Ediyor

Ne Önlem Alırsanız Alın Windows 10 Uzak Sunuculara Veri Aktarmaya Devam Ediyor

Windows 10 güvenlik ayarlarında yapacağınız değişiklikler işletim sisteminin uzak sunuculara veri aktarmasını engellemiyor.

Ars Technica web sitesinde yayınlanan habere göre kullanıcıların güvenliklerini sağlamak için kapattıkları ya da açtıkları ayarlar, Windows 10'un Microsoft sunucularına veri taşmasına engel olmuyor.

Bu noktada Windows 10 kullanıcılarının her hangi bir şekilde "anonim" kalabiliyor olma hakları da ihlal edilmiş oluyor. Hem IPv4 hem de IPv6 üzerinden Microsoft sunucularıyla iletişim halinde kalan Windows 10'un bu veri akışını durdurmak için çevrimiçi olmamak gerekiyor. Ars Technica'nın haberine göre Windows 10 Microsoft sunucularına güncellemeleri kontrol etmek için zaten hep bağlı kalmak zorunda. Ancak periyodik olarak kullanıcı verilerinin de bu sunuculara depolandığı iddia ediliyor. "http://ssw.live.com/" adresi üzerinden yapılan bu alışveriş aynı zamanda Microsoft OneDrive için de kullanılan bir adres. OneDrive'ı kapatmak ya da Microsoft hesabınızdan çıkarak başka bir hesapla işletim sistemini kullanmak da bir işe yaramıyor. Windows 10 bir şekilde Microsoft ile hep iletişimde kalıyor. 

Windows 10 Başlat Menüsü "Açılmıyor, Kayboldu, Çalışmıyor" Sorunu Çözümü

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

YORUMLAR