Need for Speed Çıkış Tarihi Ertelendi

Need for Speed Çıkış Tarihi Ertelendi

2015'in en heyecanla beklenen yarış oyunu Need for Speed'in bilgisayar versiyonu için üzücü bir haber geldi. Hatırlanacağı üzere bir süre önce Electronic Arts, dünyanın en ünlü yarış oyunu serilerinden olan Need for Speed'in yeni oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuş, oyun ile ilgili görseller ve videolar paylaşarak oyuncuların ilgisini üzerine çekmişti. "Need for Speed" adıyla yayınlanacak oyun serinin en beğenilen oyunlarının öne çıkan özelliklerini bir araya toplayacak. Özellikle araç modifiye konusundaki zengin zeçenekleriyle öne çıkan Need for Speed'de tıpkı Need for Speed Underground'da olduğu gibi aracımızı hem görünüm, hem de motor gücü anlamında tercihlerimize göre yapılandırabileceğiz.

Eğer Need for Speed'i bilgisayarlarınızda oynamak istiyorsanız biraz daha beklemeniz gerekecek; çünkü Electronic Arts oyunun PC versiyonunun çıkış tarihini 2016'nın Nisan ayına kadar ertelediğini duyurdu. Need for Speed'in Xbox One ve PlayStation 4 versiyonlarının çıkış tarihi ise bu ertelenmeden etkilenmeyecek. Bu oyun konsollarının sahipleri Need for Speed'e 3 Kasım 2015'te erişebilecekler.

Hatırlanacağı üzere benzer bir erteleme senaryosu GTA 5'in PC versiyonunda da yaşanmıştı. Birkaç defa ertelenen GTA 5 PC versiyonu nihayet çıktığında yer yerinden oynamıştı. Umarız benzer bir senaryo Need for Speed'de yaşanmaz ve oyun ilk erteleme sonunda çıkış yapar.

YORUMLAR