Need for Speed No Limits Android Cihazınızda Düşük Grafik Kalitesi ile mi Çalışıyor? Sebebi Burada

Need for Speed No Limits Android Cihazınızda Düşük Grafik Kalitesi ile mi Çalışıyor? Sebebi Burada

Electronic Arts'ın bir süredir heyecanla beklenen yarış oyunu Need for Speed No Limits 30 Eylül tarihinde tüm dünyada indirmeye açılarak oyun severlerle buluştu. Need for Speed No Limits'in ilk olarak Android versiyonu yayınlandı. İzleyen kısa süre içerisinde Need for Speed No Limits'in iOS versiyonu da indirilmeye açıldı. Need for Speed No Limits çıkmadan önce yayınlanan ekran görüntüleri ve oynanış videoları oyunun ne kadar yüksek kaliteli grafiklere sahip olacağına işaret ediyordu. Bunun üzerine Android akıllı telefon ve tablet kullanan oyuncular da büyük bir beklenti içerisine girdi. Fakat Need for Speed No Limits, bazı Android cihaz kullanıcılarının bu büyük beklentilerini karşılamakta başarılı olamadı.

Need for Speed No Limits'in grafik ayarları indirilen cihazın donanımına göre değişmekte. Bazı cihazlarda gayet yüksek kaliteli grafiklere ve tatmin edici bir performansa sahip olan Need for Speed No Limits, bazı cihazlarda 90'ların DOS oyunlarını andıran ve piksel piksel bir görünüm sunan grafiklere sahip olarak çalışıyor. Bu durumun Android cihazın donanımı ile ilgili olmaması da dikkat çekici bir nokta. 4 çekirdekli ortalamanın üzerinde performans sergileyen bir işlemci kullanan ve 2 GB RAM bulunduran, 2K ekrana sahip olan bir tablette Need for Speed No Limits adına hiç yakışmayan bir grafik kalitesi sunmakta. İşin kötü yanı oyunun içerisinde herhangi bir grafik yükseltme ayarının da bulunmaması. Bu konu hakkında oyunun geliştiricisi Firemonkeys'in teknik destek ekibiyle iletişime geçtik ve problemin nedenini sorduk. Aldığımız cevap ise şu şekilde:

"Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz, geliştirici ekibimiz bütün cihazlarda oyunun grafiklerini geliştirmek için sürekli çalışmakta. Oyun içerisinde herhangi bir grafik ayarı olmasa da ekibimiz oyun deneyimi zedelenmeden bütün cihazların oyunu destekledikleri en yüksek çözünürlükte ve en kaliteli efektlerle çalıştırdıklarından emin.

Android cihazınızın bilgilerini oyun geliştirici ekibimize daha deyalı araştırma için ileteceğiz; bununla beraber bu problem desteklenmeyen bir altyapı nedeniyle ortaya çıkmış olabilir.

Biz konü üzerinde çalışırken sabırlı olduğunuz için teşekkür ederiz. "

Firemonkeys bu araştırma için kullanıcılardan durumu kanıtlayan ekran görüntüleri paylaşmalarını da istiyor. Bu ekran görüntülerinin paylaşılması üzerine teknik destek ekibi daha detaylı bir araştırma başlatıyor. Sürecin nasıl ilerlediği hakkında güncellemeleri sizlerle paylaşıyor olacağız. İşte Need for Speed No Limits'te yaşanan düşük grafik kalitesi probleminden bir örnek:

Eğer benzer bir problem yaşıyorsanız bu adres üzerinden Firemonkeys'e yaşadığınız problemi iletebilirsiniz. Sisteme oyunu oynadığınız cihazdan giriş yapamanız işlemleri daha hızlı halletmenize yardımcı olacaktır:
https://help.firemonkeys.com.au/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=36720

Need for Speed No Limits Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

YORUMLAR