Need for Speed'in Filmi Geliyor

Need for Speed'in Filmi Geliyor

Oyun dünyasında önemli bir geçmişi bulunan Need for Speed serisi beyaz perdeye uyarlanacak. Bu aralar Need for Speed: Most Wanted’ı beklerken böylesi bir haber serinin hayranlarını sevindirdi. Adına bugüne kadar onlarca oyun çıkan Need for Speed serisinin bir film olduğunu düşünün, belki de kendisinin yeri oyun değil film dünyasıdır. Need for Speed adı taşımasa da seriye benzer olarak Fast and Furious filmini görmüştük oldukça beğenilen film için daha birçok seri vizyona girmişti.

Film yapımcıları boş durmadı ve bu büyük yıldızı sonunda fark ettiler. EA Games’in en büyük markalarından olan yapım araba yarışı oyunu denince akla ilk gelen yapımlardan birisi. DreamWorks tarafından çalışmaları başlanan yapımın 2014 yılında vizyonda olması bekleniyor. Aslında 2013’e yetişebilecek olan yapımın bir sonraki yıla kaydırılmasının sebebi ise 2013 yılında çıkacak olan Fast and Furious 6 filmi.

Need for Speed filminin senaryosunu, daha önce Real Steal gibi başarılı bir yapımı kaleme alan John Gatins hazırlıyor. Filmin oyuncu kadrosu üzerine henüz bir bilgi bulunmuyor, filmin yönetmenliğini ise Scott Waugh yapacak. Oyun dünyasında fırtınalar estiren yapım bakalım film olarak ne kadar başarılı olabilecek.

YORUMLAR