Neredeyse Çerçevesi Olmayan Xiaomi Mi 5'in Görüntüleri Sızdırıldı!

Neredeyse Çerçevesi Olmayan Xiaomi Mi 5'in Görüntüleri Sızdırıldı!

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de kurulan Xiaomi adlı telefon şirketi kısa sürede Samsung ve Apple'ın kârlarına ulaşmayı başarmış ve hatta yoğun ilgiden dolayı ürettiği tüm telefonları kısa sürede tükenmişti. Xiaomi bu başarısını Mi 5 ile taçlandırmak istiyor.

Fiyat ve performans oranı dediğimiz şekilde orta seviye akılı telefonlar üreten Xiaomi, amiral gemilerini üretirken çok farklı düşünüyor. Son amiral gemisi Mi 5 için çalışmalarını sürdüren şirket çerçevesi olmayan bir telefon üretmeyi başardı. Daha önce en ince telefon ve en çok satan telefon gibi rekorları elinde bulunduran Xiaomi, bu sefer farklı tasarımlı telefonuyla kullanıcılarının ilgisini çekecek.

Xiaomi'nin çerçevesi olmayan telefonuna at fotoğraflar internette dolaşıyor. Aslında Mi 5'in görüntülerini şirket paylaşmadı, bu resimler gizlice çekiliyor ve çalışanlar tarafından teknoloji sitelerine satılarak kazanç sağlanıyor. Tasarım olarak ekranının ön kısmı tamamen kapladığını söylemiştik. Bunun yanı sıra performans konusunda da oldukça iyi olacağı söyleniyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı fakat elimize ulaşan bazı bilgileri sizlerle paylaşalım.

Mi 5'in ekran boyutunun 5.3 inç ve çerçevesinin de 0.7 mm olmadı bekleniyor. Bu ekran 1080x1920p çözünürlüğü desteklerken 8 MP ön ve 13 MP arka kamerayla çekilen videoları da rahatlıkla oynatabilecek. 3 GB RAM, 16 GB ROM ve 3080mAh'lik kocaman bir bataryasının  olacağı da söylentiler arasında. Telefonun Xiaomi'nin diğer modeli Mi 4'den ekran harici başka bir farkının olacağını düşünmüyoruz.

Samsung Galaxy S6 Hakkında Tüm Detaylar ve Çıkış Tarihi 

YORUMLAR