Netflix, Abonelik Ücretlerine Zam Yapmaya Hazırlanıyor

Netflix, Abonelik Ücretlerine Zam Yapıyor

Dünyanın en büyük online dizi ve film platformu Netflix, abonelik ücretlerine zam yapmaya hazırlanıyor.

Kullanıcıların izleme alışkanlıklarını baştan aşağı değiştiren ve dizi / film endüstrisine bambaşka bir soluk getiren Netflix, streaming yayın sektörünün trend markası olmaya devam ediyor.

Her yaştan insana hitap eden orijinal içerikleriyle 'dijital çağın yeni Hollywood’u olarak adlandırılan platform, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir ilgi görüyor.

ABD merkezli haber sitesi CNBC, Netflix’in üyelik ücretlerinde önemli bir artışa gideceğini yazdı. Yapılacak zamlar için henüz bir takvim belirtilmezken, zam miktarlarının yüzde 13 ila 18 oranında olacağı ifade ediliyor.

CNBC, söz konusu oranlar uygulandığı takdirde, Netflix'te Giriş Paketi aboneliğin fiyatı 8 dolardan 9 dolara, Standart Paket ücretinin de 11 dolardan 13 dolara, Premium Paket’in de 14 dolardan 16 dolara çıkacağını söylüyor. 

Buna rağmen, Netflix’in fiyatları artırma kararının önemli bir abone kaybına neden olmayacağı belirtiliyor. Zira platformun abonelik ücretleri, HBO ve Hulu gibi diğer yayın hizmetleri ile karşılaştırıldığında oldukça uygun. 

Öte yandan bu zamların ABD genelinde olacağı ve Türkiye’nin bu zamlardan en azından şu an için etkilenmeyeceğini belirtelim.

Yaklaşık 157 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Netflix, 2018’in üçüncü çeyreğinde 859 milyon dolar gelir elde ederek rekor kırmıştı. ABD’li akış hizmetinin, 2019 yılındaki orijinal içerik harcamalarının 8 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Netflix uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan cihazınıza indirebilirsiniz: