Netflix Bundan Sonra VPN Bağlantılarını Engelleyecek

Netflix Bundan Sonra VPN Bağlantılarını Engelleyecek

Ülkemize kısa bir süre önce giriş yapan ve dünya çapında kullanıma açılan Netflix radikal bir karar alarak bundan sonra VPN ile bağlantı yapan ve Netflix üzerindeki içerikleri kısıtlamalar olmadan izleyen kullanıcıları hedef alacağını açıkladı. Netflix ilk olarak sadece Amerika'da hizmete açıldığında Amerika dışında yaşayan milyonlarca kullanıcı bu servisten VPN hizmetleri aracılığıyla faydalanmaya başlamıştı. Netflix'in ülkemizde hizmete açılmasının ardından da hala bu yöntemi kullanan kullanıcılar mevcut; bunun nedeni ise Netflix'in sadece belli sayıda içerikle ülkemizde hizmete açılmış olması.

Kullanıcılar ya VPN servislerini kullanarak ya da Smartflix gibi yazılımlarla Netflix'e bağlanırken coğrafi konumlarını farklı bir coğrafi konum olarak Netlix'e tanıtıyorlar ve bu sayede Netflix içerisindeki bütün içeriklere erişebiliyorlar. Fakat artık Netflix bu yöntemi algılayarak bu tür bağlantıları engelleyecek. Bu da kullanıcıların sadece ülkelerine limitli olarak sunulan içeriklere erişmesine neden olacak.

Netflix'in VPN bağlantılarını engelleyecek olmasının bir başka negatif yönü de ülkemizde yaşanan internet yasaklarının Netflix'e erişimi tamamen engelleyecek olması. Bilindiği üzere ülkemizde internet siteleri, medya kuruluşları, televizyon ve radyo yayınları farklı sebeplerden ötürü erişime kapatılabiliyor. Netflix'in de içerisindeki herhangi bir içerik nedeniyle erişime kapatılmasının ardından bu servise VPN hizmetleri ile bağlanmamız maalesef mümkün olmayacak.

Netflix'te ülkemizde erişime açılan içeriklerin zenginleşmesinin ve kullanıcıları tatmin edecek seviye gelmesinin ise birkaç yıl boyunca devam edecek bir süreç olacağı tahmin ediliyor.

Netflix’in Gizli Kodları ile Gizli Film Arşivlerine Ulaşabilirsiniz

Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Nasıl Eklenir?

Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne Gibi Avantajları Var? İşte A’dan Z’ye Netflix Dosyası

YORUMLAR