Netflix Çöktü, Dünyada Yaşam Durdu

Netflix Çöktü, Dünyada Yaşam Durdu

Popüler medya sağlayıcısı Netflix, dün gece çöktü ve tüm dünyada en çok konuşulan konulardan birisi oldu. 

2016 yılının başında Türkiye dahil 130 farklı ülkede yayın hayatına başlayan Netflix, kısa bir süre önce de Türkçe yayın desteği vermeye başlamıştı. Dev medya sağlayıcısının bu girişiminden sonra dün gece Netflix'te ufak bir çökme sorunu yaşandı.

Netflix çöktü!

Dün gece saat 23.00 sularında yaşanan teknik bir hatadan dolayı Netflix'e dünya çapında erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Netflix'in çöktüğü haberi kısa sürede dünya gündemine girdi. Tüm dünya Netlifx’in kısa sürede aktif olmasını istiyordu. Netflix'in Türkiye hesabından yapılan paylaşımla birlikte sorunun çözülmeye çalışıldığı ifade edildi. Paylaşıma hareketli resim eklemeyi de ihmal etmeyen Netflix sosyal medya yöneticisi, bu paylaşımıyla Türkiye'deki Netflix kullanıcılarını sakinleştirmeyi başardı.

Sorun kısa sürede çözüldü!

Netflix çöktükten sonra hemen sorunu çözmeye çalışan mühendisler yaklaşık 1 saat içerisinde siteyi kullanılabilir hale getirdi. Sitenin sunucularındaki sorunun düzeltildiğini ise yine Netflix'in Türkiye hesabından öğrendik.

Netflix neden çöktü?

Netflix'in çökme nedeni henüz tam olarak bilinmiyor. Dev medya platformunun mühendisleri dün oluşan çökme sorunundan sonra sunucu bakımlarını yapmaya halen devam ediyorlar. Netflix sunucularının ise yoğun kullanımdan dolayı değil oluşan teknik bir hatadan dolayı çöktüğü söyleniyor.

Netflix’in Gizli Kodları ile Gizli Film Arşivlerine Ulaşabilirsiniz

Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Nasıl Eklenir?

Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne Gibi Avantajları Var? İşte A’dan Z’ye Netflix Dosyası

YORUMLAR