Netflix’e Birbirinden Harika Yeni Animeler Geliyor!

Netflix’e Birbirinden Harika Yeni Animeler Geliyor

Dijital yayın sektörünün lideri Netflix, Tokyo'da düzenlenen ‘Anime Lineup Presentation’ etkinliğinde 2019 yılında yayınlayacağı yeni anime yapımlarını duyurdu.

Netflix’in yeni animeleri, platformun başarılı anime serileri Devilman Crybaby ve B: The Beginning'in bir uzantısı olacak. 

Kullanıcılar, SAINT SEIYA: Knights of the Zodiac, Ultraman ve Neon Genesis Evangelion gibi birçok sevilen hikayeyi Netflix’in maharetli ellerinde yeniden izleyecek.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen etkinlikte duyurulan orijinal anime serileri, 2019’da izleyicilerin beğenisine sunulacak. İşte ayrıntılar:

Rilakkuma ve Kaoru

Yayın Tarihi: 19 Nisan 2019

Otuzlu yaşlarındaki bir kadın, dairesini orada ikamet etmeye karar veren bir oyuncak ayı ile paylaşmaya başladığında, hayatın sırrının bazen dinlenmek kadar basit olduğunu fark eder. Japonya'daki en popüler karakterlerden biri, bu stop-motion animasyon serisinde yeniden hayat buluyor.

Yönetmen: Masahito Kobayashi; Yazar: Naoko Ogigami

Neon Genesis Evangelion

Yayın Tarihi: 2019 sonbaharı

M.S. 2015 yılında, Tokyo 3 şehri Angels olarak bilinen güçlü yaratıklar tarafından saldırı altındadır. Kahin Shinji Ikari, dünyayı yerle bir eden Angels adlı yaratıklarla savaşmak için Evangelion adı verilen robotlardan birinin pilotluk görevini üstlenir.  İnsanlığın kaderini belirleyecek savaş şimdi başlıyor. Angels adlı canavarlar tam olarak nedir? Genç pilotların ve insanlığı nasıl bir kader bekliyor? Neon Genesis Evangelion'a ek olarak, Evangelion: Death True ve The End of Evangelion  da Netflix'te yayınlanacak animeler arasında yer alıyor.

Yönetmen: Hideaki Anno; Planlama: Hideaki Anno; Karakter Tasarımı: Yoshiyuki Sadamoto; Mekanik Tasarım: Ikuto Yamashita, Hideaki Anno

Ultraman

Yayın Tarihi: 1 Nisan 2019

Ultraman'ın olaylarından bu yana geçen birkaç yılın ardından, efsanevi “Giant of Light” artık sadece bir hatıradır çünkü Dünya'yı istila eden çok sayıda dev yaratığa karşı savaştıktan sonra eve döndüğüne inanılıyor. Shin Hayata'nın oğlu Shinjiro garip bir yeteneğe sahip gibi görünüyor ve bu yetenek, babasının “Ultraman” olmasının açığa çıkmasıyla birlikte, Shinjiro'nun Dünya'yı yeni Ultraman olarak yaratıklara karşı savaşmasına neden oluyor.

Yönetmen: Kenji Kamiyama, Shinji Aramaki; Müzik: Nobuko Toda, Kazuma Jinnouchi

7seeds

7seeds netflix

Yayın Tarihi: Nisan 2019

Yakın gelecekte, dev bir göktaşı Dünya ile çarpışacak ve insanlık dahil tüm canlı organizmalar gezegenin yüzünden silinecektir. Bu sonucu öngören hükümet, insan neslinin devamını sağlamak amacıyla ‘Project 7SEEDS’ adlı bir proje ile yedişer kişilik genç erkek ve kadınlardan oluşan beş grubu en kötü senaryoya karşı hazırlayacak ve her katılımcı ıssız bir adada hayatta kalabilmek için yollar arayacaktır.

Yönetmen: Yukio Takahashi; Öykü Düzenleyicisi: Touko Machida; Karakter Tasarımı: Yoko Satoh

Saint Seiya: Knights of the Zodiac

Yayın Tarihi: 2019 yazı

Anime serisi, reenkarnasyon ile yeniden doğan Yunan tanrıçası Athena’nın yeminli muhafızları olan “Knights” adlı genç savaşçıların maceralarını konu alıyor. Şövalyeler, seçtikleri burç takımyıldızlarına dayanan güçlü zırhlar giyer ve kendilerini Knights of the Zodiac olarak adlandırır. Şövalyeler, insanlığı yok etmeye çalışan güçlü Olimpos tanrılarına karşı verilen savaşta Athena’ya yardım ederler.

Yönetmen: Yoshiharu Ashino; Öykü Düzenleyici ve Baş Yazar: Eugene Son; Karakter Tasarımı: Terumi Ishii