Netflix Faturasında 2 Dolarlık Zammı Gören Soluğu Mahkemede Aldı

Netflix Faturasında 2 Dolarlık Zammı Gören Soluğu Mahkemede Aldı

İçerik kütüphanesini dört yıl önceye nazaran neredeyse yüzde 40 küçülten Netflix, bir de hizmetlerine zam yapınca kullanıcıları isyan etti.

ABD’de 7.99$ aylık ücretle hizmet veren Netflix’in faturaları kullanıcılara geçen ay 9.99$ olarak yansıyınca, tüketiciler soluğu mahkeme salonlarında aldı. Bu sessiz sedasız zamdan rahatsız olan bazı kullanıcılar doğrudan dilekçe vererek Netflix’in keyfi ve önceden haber vermeksizin zam yapmasını savcılıklara şikayet ettiler.

Netflix’in sürekli içerik yenileyerek Hollywood yapımcılarına telif parası yetiştirmesi elbette çok da kolay olmasa gerek. Öte yandan Netflix bazı yapımcı ve stüdyolara da orijinal yapımlar için para ödüyor, Daredevil, Orange is the New Black, Marco Polo gibi pahalı dizilerin de prodüksiyon masrafları hep Netflix’ten çıkıyor. Bu noktada 2 dolarlık bir artışın hizmetin kalitesine göre devede kulak olması mantıklı olabilir. Ancak kullanıcıların şikayeti de hizmet kalitesi değil zaten. Netflix üyeleri sessiz sedasız 2 dolarlık artışın nedeninden çok birden bire olmasından şikayetçi. 

Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne Gibi Avantajları Var? İşte A’dan Z’ye Netflix Dosyası

Netflix Bundan Sonra VPN Bağlantılarını Engelleyecek

Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Nasıl Eklenir?

YORUMLAR