Netflix İmzalı Black Mirror: Bandersnatch'in Fragmanı Yayınladı!

Black Mirror Bandersnatch Fragmanı Yayınlandı!

Netflix, popüler bilim kurgu antoloji serisine dayanan Black Mirror: Bandersnatch filminin merakla beklenen fragmanını yayınlandı!

28 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak olan Black Mirror: Bandersnatch, tam 5 saat 12 dakika uzunluğunda olacak.1984 yılında geçen film, fantastik bir romanı oyuna dönüştüren genç bir programcının yaşadığı maceraları ele alacak.

Netflix’in yeni alametifarikasında başrol, Dunkirk  filmi ile adını duyuran Fionn Whitehead’a amanet. 21 yaşındaki aktöre Will Poulter (The Revenant ), Asim Chaudhry (People Just Do Nothing ) ve Alice Lowe (Sightseers ) gibi isimler eşlik ediyor. 

Filmin yönetmen koltuğunda Black Mirror’ın dördüncü sezonundaki “Metalhead” bölümünü yöneten David Slade (Breaking Bad, American Gods ) oturuyor.  

İnteraktif bir yapıda olan Bandersnatch, “kendi maceranı kendin seç” özelliği kapsamında izleyicinin seçimlerine göre ilerleyecek. Filmin 5 saat uzunlukta olmasının altında yatan sebep de tam olarak bu. İzleyiciler, film devam ederken karşılarına çıkan hikayelerden bir tanesini seçerek karakterin yaşadığı maceraya yön verebilecek.

Dizinin üçüncü sezonundaki playtest bölümünde geçen oyunlardan bir tanesi olan Bandersnatch, aynı zamanda Lewis Carroll'un 1872'de kaleme aldığı The Looking Glass romanındaki kurgusal bir yaratığın adıydı. 

Hikaye seçme özelliği ile televizyon dünyasında yepyeni bir dönem başlatması beklenen Black Mirror: Bandersnatch, 28 Aralık’ta sadece Netflix’te yayınlanacak.