Netflix İmzalı Lost in Space, İkinci Sezonuyla Geri Dönecek

Netflix İmzalı Lost in Space İkinci Sezonuyla Geri Dönecek

Popüler çevrimiçi yayın platformu Netflix, yeni dizisi Lost in Space'in ikinci sezonun onaylandığını duyurdu. 1960'ların kült bilim kurgu yapımları arasında yer alan dizi, modern versiyonuyla yeniden izleyiciyle buluşmuştu.

Netflix'in ellerinde tam 53 yıl sonra küllerinden doğan Lost in Space, son dönemin en dikkat çeken yapımları arasında yer alıyor.

İlk olarak Irwin Allen tarafından 1965 yılında yaratılan ve izleyenlere 83 bölüm boyunca fantastik bir uzay macerası yaşatan ikonik dizi, 1998 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. 

Bu yılın başlarında Netflix kütüphanesindeki yerini alan ve ilk sezonuyla beklentileri fazlasıyla karşılayan Lost in Space, ikinci sezonuyla kaldığı yerden devam edecek.

Dizinin resmi Twitter hesabından paylaşılan 15 saniyelik teaser ile verilen bu müjde, dizinin hayranları tarafından mutlulukla karşılandı. 

 

 

İzlemeyenler için Lost in Space'in konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; popüler bilim kurgu dizisi, bir koloni kurmaları için Jupiter 2’ye gönderilen Robinson ailesinin uzay maceralarını anlatıyor. Robinson'ları taşıyan gemi, Yolculuk esnasında bir aksilik sonucu rotadan sapıyor ve hedefine ulaşamadan yabancı bir gezegene düşüyor.

Hayatta kalma mücadelesi veren aile, bir yandan hiç bilmedikleri bir çevreye uyum sağlamaya gayret ederken, diğer yandan da yeni yaşam formlarıyla tanışıyor. Bu andan itibaren soluksuz bir maceranın içine düşen Robinson ailesi, büyük tehlikelerle karşı karşıya kalıyor.

Legendary Television ile Netflix ortaklığıyla yeniden izleyicilerin karşısına çıkan dizinin oyuncu kadrosunda; Toby Stephens, Molly Parker, Taylor Russel,  Max Jenkins ve Mina Sundwall bulunuyor. 

Senaryosunu Matt Sazama ve Burk Sharpless'ın kaleme aldığı yapımın yönetmen koltuğunda ise Zack Estrin oturuyor.

Lost in Space Birinci Sezon Fragmanı: