Netflix’in İlk Orijinal Türk Dizisi Hakan: Muhafız Yayına Girdi

Netflix’in İlk Orijinal Türk Dizisi Hakan: Muhafız Yayına Girdi

Dünyaca ünlü dijital yayın platformu Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız, uzun ve meraklı bir bekleyişin ardından nihayet yayın hayatına başladı.

Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi başarılı isimleri bir araya getiren Hakan: Muhafız, Netflix kütüphanesindeki yerini aldı.

Globalde The Protector adıyla çıkan dizi, yılın en iddialı yapımlarından bir tanesi olarak gösteriliyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşan Hakan: Muhafız, eşsiz bir kahramanlık hikayesini merkezine alıyor.

Bugün itibarıyla Netflix’te yayınlanmaya başlanan yapım, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan'ın (Çağatay Ulusoy) serüvenini anlatıyor. Gizli ve kadim bir zümreye bağlı olan karakterimiz, yaşadığı 15 milyonluk şehri Ölümsüzler’den korumak için amansız bir mücadeleye girecek. 

Hakan: Muhafız’ın her bir bölümü ortalama 40 dakika sürüyor. Temelde bir süper kahraman hikayesi olan dizi, bolca görsel efekt barındıracak. Bu da Netflix’in ilk orijinal Türk dizisine dair beklentileri bir hayli artırıyor. 

Binnur Karaevli’nin hayata geçirdiği dizinin yönetmen koltuğunda Can Evrenol ve Gökhan Tiryaki ikilisi oturuyor.

Sizce Hakan: Muhafız başarılı olabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın.