Netflix Türkiye’de Kaç Film ve Kaç Dizi Var

Netflix Türkiye’de Kaç Film ve Kaç Dizi Var

Dünya üzerinde 130 ülkeye birden servis açan Netflix, her ülkede standart bir yayın akışı hizmeti vermiyor. Netflix Türkiye servisi ABD ile karşılaştırıldığında henüz emekleme aşamasında denilebilir.

İçerik olarak aynı ancak adet olarak farklı dizi ve filmleri servis eden Netflix Türkiye’de kütüphanesinin sadece yüzde 15’ini hizmete almış.

Türkiye’de yayınlanan sinema filmi ve TV dizi listesini linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Netflix için yayınlanan interaktif dünya haritasında da Türkiye’de yayınlanan dizi ve filmlerin adedini güncel olarak takip etmek de mümkün.

Netflix ABD’de 1.157 TV dizi ve şovu yayınlarken, Türkiye’de bu adet şimdilik 188 olarak sınırlı. Yine ABD’de Netflix üyeleri 4.589 film seyredebiliyorken Türkiye’de bu rakam 489 olarak belirlenmiş. Ancak Netflix servis verdiği 130 ülkenin hiçbirine kütüphanesini tamamen açmış değil. Zaman içinde servis edilen TV şov ve sinema filmlerinin artacağı düşünülüyor. Ancak bunun için belli bir tarih verilmiyor.

Öte yandan Netflix kütüphanesi hızla genişleyen ve büyüyen bir arşiv. Bu yüzden yeni hizmet alan ülkeler asla ABD kadar büyük bir arşivi göremeyecekler.  

Netflix Bundan Sonra VPN Bağlantılarını Engelleyecek

Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Nasıl Eklenir?

Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne Gibi Avantajları Var? İşte A’dan Z’ye Netflix Dosyası

YORUMLAR