Netflix, Üçüncü Sezonun Ardından Daredevil Dizisini İptal Etti

Netflix, Üçüncü Sezonun Ardından Daredevil Dizisini İptal Etti

Netflix, Marvel’ın adalet savaşçısı Matt Murdoch'a veda ediyor.

Popüler çevrimiçi yayın platformu, Daredevil dizisini iptal ettiğini açıkladı. Ekim ayında üçüncü sezonuna giren dizi, Marvel-Netflix ortaklığının en sevilen yapımları arasında yer alıyordu.

Daredevil, Netflix’in Defenders evrenindeki son kaybı oldu. Netflix daha önce de Daredevil ile aynı anlatı dünyasında yer alan Marvel dizileri Luke Cage ve Iron Fist’in fişini çekmişti. Ayrıca yeni sezonları yayınlanınca Jessica Jones ve The Punisher da iptal edilecek.

Netflix sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Daredevil, dördüncü sezonu için Netflix’e geri dönmeyecek. Dizinin final sezonundan son derece gurur duyuyoruz. Bu durum Daredevil hayranları için acı verici olsa da, dizi yien iyi noktasında sonlandırmanın doğru bir tercih olduğunu düşünüyoruz”  ifadelerini kullandı.

Netflix’in açıklamasından da anlayabileceğiniz üzere, şirketin en azından Daredevil dizini iptal etme sebebi düşük reytingler değil. Netflix'in bu adımı atmasında, Disney ile yaşadığı anlaşmazlığın etkili olduğu tahmin ediliyor.

Bilenler olacaktır; Marvel’ın çatı şirketi Disney, yakın zaman sonra dijital yayın sektörüne adım atacak. Medya devi, 2019 yılında piyasaya çıkaracağı Disney + ile birlikte Walt Disney, Pixar, Lucasfilm ve Marvel yapımlarını kendi platformuna çekecek. Bu nedenle Netflix ile sözleşme yenilemeyen olan şirket, elindeki bütün orijinal dizi ve filmleri yalnızca kendi hizmeti üzerinden servis edecek.

Öte yandan iptal edilen ve iptal edilmesi planlanan Marvel dizilerinin Disney'in yeni yayın platformunda yayınlanıp yayınlanmayağı ise henüz netlik kazanmadı.