Netflix'in İlk Türk Yapımı Dizisi, Acıtan Bir Yaraya Parmak Basacak

Netflix'in İlk Türk Yapımı Dizisi, Acıtan Bir Yaraya Parmak Basacak

En büyük çevrimiçi film ve dizi platformu Netflix’in, Türk yapımı dizi serilerinin başlayacağını daha önce yazmıştık. Netflix'in çekeceği ilk Türk dizisinin, çocuğu IŞİD’e katılan bir babayı konu edeceği belirtildi.

Milliyet'in haberine göre, O3 Medya tarafından çekilecek dizinin kadrosu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Konusu taslak olarak belli olan  projenin henüz senaryo aşamasında olduğu ve sekiz bölümünün tamamlanıp Netflix’e gönderildiği belirtiliyor.

Milliyet gazetesinde yayınlanan haber, ilk Türk Netflix dizisinin aksiyon ve dram ağırlıklı olduğuna da dikkat çekiyor. Haberde senaryo kısaca şöyle aktarılıyor,"Amerikalı bir baba, IŞİD’e katılan oğlunu bulup kurtarmak için Türkiye’ye gelir ve Güneydoğu’ya geçer. Baba, bölge halkından aldığı destekle Irak’a geçer ve IŞİD’e katılır.  Kısa sürede terör örgütünün önemli militanlarından biri olan babayı IŞİD, haremine verdiği esir kadınlarla ödüllendirir. Baba; kadınlardan birinin Alman olduğunu, onun da çocuğunu kurtarmak için IŞİD’e katıldığını öğrenir." Bu sadece şimdilik dizinin sinopsisi olarak değerlendirilebilir. Bu tür bir olay örgüsünün ucunun çok açık olabileceği ve olayların farklı yönlere seyredebileceği de belli olabiliyor.

Netflix’in çekeceği ilk Türk orijinal yapımla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılmaya devam edecek.

YORUMLAR