Netflix'in İnternet Hız Testi Aracı Artık Android ve iOS'ta

Netflix'in İnternet Hız Testi Aracı Artık Android ve iOS'ta

İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcılardan Netflix, geçtiğimiz Mayıs ayında açtığı internet hız testi sitesi Fast.com’u mobil platforma taşıdı. Mobil ve WiFi internet hızını ölçmek için artık bir alternatif daha var: FAST Speed Test.

Ülkemizde de hizmet veren popüler medya sağlayıcı Netflix, mobil, masaüstü ve akıllı televizyonlarda kullanılabilen internet hızı ölçme sitesi Fast.com’u uygulama olarak yayınladı. Android ve iPhone kullanıcılarının ücretsiz olarak indirip kullanabildikleri indirme hızı ölçme uygulaması sadeliğiyle ön plana çıkıyor. Arayüzünde hiç reklam barındırmayan uygulama açıldığı anda hız testine başlıyor.

Netflix sunucularına bağlanarak kullanıcının mobil ve WiFi (kablosuz ağ) bağlantı indirme hızını ölçen FAST Speed Test, Speedtest gibi farklı sunucu seçimi, hız sonuçlarını karşılaştırma, ping değerini gösterme gibi bilgiler sunmuyor. Sadece indirme hızını öğrenmek için kullanılabilecek çok basit bir uygulama olduğunu tekrar belirtmek gerek.

Netflix FAST Speed Test ile indirme hızınızı test etmek isterseniz aşağıdaki bağlantılardan sitesine ulaşabilir, iPhone/Android telefonunuza uygulamasını indirebilirsiniz:

Kablosuz İnternet Hızınızı Bu Kolay Yöntemle 10 Kattan Fazla Artırabilirsiniz

İnternet Hızınızı Nasıl Test Edebilirsiniz?

YORUMLAR