Netflix'in Son Sürümü 'Root'lanmış Android Cihalarda Çalışmayacak

Netflix'in Son Sürümü 'Root'lanmış Android Cihalarda Çalışmayacak

Android cihazlara 'root' atmak genellikle daha fazla uygulama, işlev ve ayrıcalıklar için kapılar açsa da Netflix'in uygulamalarında yapılan değişiklikler, popüler akış hizmetine erişmeye çalışan bu tip telefonları kullananlara engel yaratacak.

'Root' atılmış cihazları kullananlar, güncellenen Netflix uygulaması hakkında telefonlarında  "Cihazınız sürümle uyumlu değil" uyarısı alacaklar.

Netflix yetkilileri Anroid Police internet sitesine verdikleri bir demeçte, "Root yapılmış cihazlar, Netflix uygulamasını artık Google Play'de dahi göremeyecekler" şeklinde konuştular. Netflix uygulamasının 5.0 sürümünün güvenlik altyapısının Google sertifikalı olmayan sürümlerde çalışamayacağı da böylelikle resmi olarak Netflix tarafından da teyit edilmiş oldu.

Android Police'in haberine göre, Netflix 5.0.4 sürümü hala 'root atılmış' Galaxy Tab S'lerde çalışıyor. Ancak bu durumun ne kadar süreceği çok da kesinlik kazanmadı. Netflix 5.0.4 sürümünün hangi 'root' atılmış cihazları etkilediği de net olarak açıklanmış değil. Ancak Netflix kullanıyorsanız ve cihazının 'root' edilmiş bir Android cihaz ise her en her şey olabilir.

Netflix'in İlk Türk Yapımı Dizisi, Acıtan Bir Yaraya Parmak Basacak

Netflix Nedir? Netflix'de Neler Var?

Netflix'te Türkçe Dizi Kasırgası Başlıyor!

YORUMLAR