Nexus 5 için Android 5.0.1 Sürümü Yayınlandı

Nexus 5 için Android 5.0.1 Sürümü Yayınlandı

Nexus 5 için Android 5.0.1 Lollipop sürümü AOSP’ye yüklendi. Yeni sürümü cihazına manuel olarak yüklemek isteyen kullanıcılar için indirme bağlantısı ve detaylar haberimizde.

Nexus 6’nın tanıtılmasından sonra üretimi durdurulan ancak satışına devam edilen Nexus 5 için de Android 5.0.1 sürümü yayınlandı. AOSP, yani Android Açık Kaynak Projesi’ne yüklenen yeni sürümün indirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.

Google tarafından herhangi bir açıklama yapılmayan güncelleme kapsamlı bir güncelleme olmayıp, sadece bir hata onarım güncellemesi olarak yayınlanmış durumda. Kilit ekranını açmaya çalışırken her şeyin silinmesi sorununu gidermek için yayınlanan bu güncelleme sayesinde, nadir görülen bu sorun giderilmiş olacak.

Kullanıcıların model ekran kilidini yanlış çizmesi sonucu karşılaştığı bu sorun, kilidi açmaya çalışırken tüm şekli değil, her birleşim noktasını yanlış bir girişim olarak algılayıp, cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmesi şeklinde gerçekleşiyordu.

Özellikle tabletlerin arayüzünde karşılaşılan donma sorunları ve Nexus 5’lerdeki Wi-Fi sorunlarının Android 5.0.1 ile giderildiği söyleniyor.

Samsung Galaxy S6, Ocak Ayında Tanıtılabilir

YORUMLAR