Nexus 5X Resmi Çıkış Tarihi 22 Ekim 2015 Olarak Kesinleşti

Nexus 5X Resmi Çıkış Tarihi 22 Ekim 2015 Olarak Kesinleşti

Google'dan Nexus 5X için sipariş veren kullanıcılar artık ne kadar beklemeleri gerektiğini biliyorlar. Şimdiye dek gelecek haftalarda gönderimleri başlayacak olarak belirtilen cihaz, artık 22 Ekim 2015'te gönderilecek şeklinde belirtiliyor ve böylelikle Nexus 5X ile saf Android deneyimini en iyi donanımla yaşamak isteyen kullanıcılar için sadece on günlük bir zaman kaldı.

Nexus 5X bildiğiniz gibi LG tarafından Google adına üretiliyor ve böylece piyasadaki en deneyimli Android cihaz üreticilerinden birisinin sağladığı üretim kalitesine cihazda rastlamak mümkün hale geliyor. 5X'in bu konuda en büyük ayrıcalığı ise şimdiye dek LG tarafından tasarlanmış en ince telefon olması ve LG'nin kendi modellerini bile geride bırakabilmesi.

Lakin son dönemlerde Android cihazlarda karşılaşılan metal arka kapak özelliği maalesef biraz daha bütçeye yönelik olan Nexus 5X'te yok. Plastik bir kasayla birlikte gelecek olan cihazın kasası bu nedenle biraz narin olabilse de ekranda Gorilla Glass 3 teknolojisinin kullanılmış olması ekran hassaslığı hakkındaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Cihazın diğer özelliklerini kısaca listelemek gerekirse;

  • 5.2 inç ekran
  • 5 MP ön kamera ve 12.3 MP arka kamera
  • Çift flaş ve lazerli odaklama
  • 2 GB RAM
  • 16 GB depolama alanı
  • 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemci
  • 2700 mAh batarya

Elbette her Nexus serisi cihazda olduğu gibi 5X'te de Android'in en son sürümü 6.0 Marshmallow işletim sistemi bulunacak.

Her ne kadar ülkemizdeki kullanıcılar henüz Nexus 5X siparişini Google'ın kendisinden veremeseler de özellikle yurtdışındaki takipçilerimizin bu fırsatı kaçırmamalarını öneriyoruz. Şimdilik cihazların gönderimine dair başka bir bilgi de bulunmuyor.

LG Nexus 5X Tanıtıldı. İşte Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR