Nexus Player, Google'ın İlk Android TV Cihazı Olacak

Nexus Player, Google'ın İlk Android TV Cihazı Olacak

Google'ın tasarladığı Android TV platformunu çalıştıracak ilk cihaz olan Nexus Player, Apple TV benzeri ebatlarıyla dikkat çekiyor. Bu hafta tanıtımı gerçekleştirilen Nexus Player, televizyon dünyanıza girmek isteyen üzerine çalışılmış bir Google projesi olarak dikkat çekiyor. Google ve ASUS ortak yapımı olan bu ev eğlence cihazı, Google'ın daha önceki başarısız girişimlerinden ders alıp iddialı bir çıkış yapmayı hedeflemiş gibi görünüyor. Android TV geçtiğimiz Haziran ayında takdim edilmişti. Film, müzik ve dizi izleme seçenekleri sunan başarılı arayüz tasarımı ürünle ilk tanışanların beğenisini toplamıştı. Android oyunlar da oynamanıza izin veren bu cihaz Chromecast ile yapabileceğiniz tüm işlemleri gerçekleştirmenizi sağlıyor.

4.7 inç çap genişliğine sahip olan yuvarlak tasarımlı Nexus Player, ufak bir mikrofon komutları verebileceğiniz uzaktan kumandayla paketli geliyor. Amazon Fire TV ile benzerliğiyle dikkat çeken bu özelliği haricinde 8GB dahili bellek, 802.11 ac Wi-Fi bağlantısı ve Bluetooth GamePad desteği var. Ne var ki, GamePad ürün paketine dahil değil.

99 dolarlık satış fiyatıyla pazara giren Nexus Player, ayrı olarak satılacak GamePad için 39 dolar fiyat biçmiş. Google Play Store aracılığıyla ön siparişini yapılabilen Nexus Player şimdilik mağazalarda satışa sunulmayacak.

Android 5.0 Lollipop ile Gelen Tüm Yenilikler

Nexus 6'yı Rakipleriyle Karşılaştırdık

YORUMLAR