Nexus'lara Android 6.0.1 Geldi! Biz Daha 6.0'ı Göremedik

Nexus'lara Android 6.0.1 Geldi! Biz Daha 6.0'ı Göremedik

Samsung, LG, Asus, Sony ve benzer dünya devi markalar henüz Android'in son sürümü olan 6.0 güncellemesini getirmemişken Google, Nexus cihazları için 6.0.1 sürümünü yayınladı. Eğer bilmiyorsanız yinelemekte fayda var. Nexus cihazlar saf Android olarak adlandırılan Google'ın kendi çıkardığı Android versiyonlarını kullandığı için her zaman güncelleme avantajına sahipler.

Android 6.0 güncellemesinde elini sıkı tutan LG, amiral gemisi G4 için Android 6.0 dağırıtımına başlamış olmasına rağmen henüz pek çok marka bunu başaramadı. Yakın zamanda başlayacak olan Android 6.0 güncellemelerinden önce Google'ın 6.0.1 sürümünü Nexus cihazlar için yayınlaması da diğer marka akıllı telefon ve tablet sahiplerini üzdü.

Android 6.0.1 ile gelen en büyük değişiklik mesaj atarken ya da sosyal medyada paylaşım yaparken çok sık kullandığımız emojiler hakkında. 200 adet hem yenilenmiş hem de yeniden tasarlanarak güzelleştirilmiş olan emoji içeren bu sürüm Nexus cihazlar için dağıtıma başladı. Eğer Nexus Android cihaza sahipseniz kısa süre içerisinde Android 6.0.1 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Eğer yeniden tasarlanan ve yeni eklenen emojileri merak ediyorsanız bir kısmını alttaki görselde bulabilirsiniz. Listenin tamamen ortaya çıkmasının ardından sizlerle yeniden paylaşacağız.

Google'ın Android 6.0.1'i çıkarmasına rağmen diğer büyük markaların Android 6.0 güncellemesi konusunda yavaş kalması hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR