Niğde'de Rattata, Tuvalette Pikachu Çıkabilir

Niğde'de Rattata, Tuvalette Pikachu Çıkabilir

Uzun süredir beklenen mobil oyun Pokémon GO, dün itibariyle Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya bölgesi için çıktı. Bir şekilde oyuna ulaşmayı başaran diğer Pokémon sevenler ise ilginç manzaralarla karşılaştı. 

Arttırılmış Gerçeklik Oyunu Pokémon Go Çıktı başlıklı haberimizde de ayrıntılarıyla anlattığımız gibi merakla beklediğimiz Pokémon GO, sonunda iOS ve Android platformu için yayınlandı. Telefon ve tabletler üzerinden oynanabilen oyun, şimdilik bizim ülkemizde resmi olarak çıkmamış olsa da, birçok oyuncu bir şekilde oyunu oynamaya başlamış durumda. Ancak oyuna girdiklerinde karşılaştıkları manzara biraz farklı olabiliyor. 

Pokémon GO, bir tür arttırılmış gerçeklik oyunu. Oyunda amacımız çizgi dizide de olduğu gibi Pokémon yakalamak ve onları eğitip, evrimleştirmek. Bunun için ise gerçek Dünya'da yürümemiz, belirli noktalara gitmemiz ve bir anda karşımıza çıkan Pokémonları yakalamamız gerekiyor. Çevremizde bir Pokémon belirdiğinde ise cihazımızın kamerası açılıyor ve tam olarak bulunduğumuz yeri görüyoruz, orada Pokémon'u yakalamaya çalışıyoruz. 

Kameranın açılacağı yerler rastgele seçildiği için hiç olmadık yerlerde karşınıza Pokémon çıkabiliyor. Tuvaletinizden Pikachu çıkabileceği gibi oturma odanızda da Charmander bulmanız muhtemel. Çeşitli ülkelerde Pokémon GO oynayan oyuncular ise hiç olmadık yerlerde Pokémon bulmaya devam ediyorlar. Örneğin; ben bu haberi Niğde'de bir köyden yazıyorum ve çevremde Pidgey ile Rattata dolu. Oyunun güzel tarafı da aslında bu; Niğde'de bir köyde olsanız bile oyunu oynayabiliyor ve çevrenizdeki yolların birebir oyuna aktarıldığını görebiliyorsunuz. Başka oyuncuların Pokémon bulduğu ilginç yerleri ise aşağıdan görebilirsiniz:

YORUMLAR